1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Skrill (Moneybookers) - од А до Ш

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Alucard, 27 Јануари 2013.

 1. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,829
  1,661
  22 oктомври 2012
  Машко
  На Costigan_Jr и uwemi им се допаѓа ова.
 2. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,829
  1,661
  22 oктомври 2012
  Машко
  Јас верификував пред некој ден без никаков проблем, така да не знам што да ти кажам...

  Што error ти дава...? Да споделиш некоја информација што точно ти вика зошто не може...?
   
 3. handsome

  handsome
  Intern

  8
  1
  28 Јануари 2013
  Машко
  moneybookers.JPG
  Еве што ми вика кои се причините. Имам 200 денари на картицата значи доволно е да ги покрие тие 1.01 - 3 евра , во податоците немам грешка значи мора да е забраната таа види на сликата.
   
 4. bibio

  bibio
  Intern

  13
  1
  26 Јануари 2013
  Машко
  Јас неможам да си ги подигнам парите од moneybookers директно на Visa internet од Стопанска Банка. Прво ги прашав од moneybookers кај кого е проблемо ми рекоја дека е до банката, а од Стопанска ми го пратија следново:

  Почитувани,

  Ви благодариме за довербата во производите и услугите на Стопанска Банка АД Скопје.

  Наведената забрана произлегува од важечката законска регулатива во Р. Македонија. (закон за игри на среќа)

  Ви благодариме на разбирањето.

  Со почит,
  ____________________________________________________________
  Контакт центар
  Стопанска банка АД Скопје

  Па долку има некој moneybookers accaunt може да се договориме јас да му ги пратам од moneybookers него, а тој да ми ги префрли мене.
   
 5. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,829
  1,661
  22 oктомври 2012
  Машко
  Ова кога проба да ја верификуваш кога ти побара да ја внесеш точната сума што ти ја има повлечено Skrill од картичката, или...?
   
 6. bibio

  bibio
  Intern

  13
  1
  26 Јануари 2013
  Машко
  Mene mi go dava istoto od handsome koga ke stegnam na withdraw. Dokolku probas 3 pati avtomatski ti ja blokira 24 casa.
   
 7. handsome

  handsome
  Intern

  8
  1
  28 Јануари 2013
  Машко

  Ми нема повлечено пари , кога пробав да ја верифицирам ова ми го пиша и по 3 пат ми ја блокираја за 24 часа. Ти пред колку време ја верифицираше картичката и дали имаш пробано да уплатиш и исплатиш.
   
 8. bibio

  bibio
  Intern

  13
  1
  26 Јануари 2013
  Машко
  Alucard dali imas probano da isplatis preku moneybookers?
   
 9. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,829
  1,661
  22 oктомври 2012
  Машко
  Пред неколку дена ја верификував од прва, без никаков проблем, и одбрав Gaming при верификацијата... Од УНИ Банка ми е Visa Electron-от...
  Сеуште не, ама чекам прилив за некој ден, па ќе видам како ќе помине целата таа работа...

  Малку ме уплашивте сега виде двајцата со ова, ама знам луѓе што повлекуваат без никаков проблем...
   
 10. bibio

  bibio
  Intern

  13
  1
  26 Јануари 2013
  Машко
  Dokolku selectiras non-gaming nema nikako problem. Jas go selektirav gaming, i eve odgovor od stopanska :
  Почитувани,

  Наведената забрана произлегува од важечката законска регулатива во Р. Македонија. (закон за игри на среќа)

  Ви благодариме на разбирањето.
   
 11. handsome

  handsome
  Intern

  8
  1
  28 Јануари 2013
  Машко

  Пред нова година знам луѓе што имаја извршено уплата и исплата но сега дали постои некој нов закон незнам, ама знам дека неможи ни да се верифицираш на Gaming , затоа те прашувам пред колку време се имаш верифицирано и сакам да пробам и со картица од NLB но неверувам да има некоја разлика
   
 12. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,829
  1,661
  22 oктомври 2012
  Машко
  Е видиш, и мене ме интересира тој момент... Зошто да “морам“ да селектирам Gaming, кога париве нит ги земам од Gaming, нит па ќе ги користам за Gaming...? Од читање по форумиве тоа сконтав дека “мора“ Gaming, ама не знам зошто...
  Пред неколку дена ја верификував...
   
 13. handsome

  handsome
  Intern

  8
  1
  28 Јануари 2013
  Машко
  Gaming e за комар покер/казино/спорска итн. мене ми треба за исплата на пари од покер
   
 14. bibio

  bibio
  Intern

  13
  1
  26 Јануари 2013
  Машко
  Jas uplativ 30 evra na moneybookers i selektirav gaming, e sega nemozi ni da izvrsam deposit na nekoja poker stranan, ni da izvrsam withdraw od moneybookers. Nz drug nacin kako da gi isplatam?
   
 15. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,829
  1,661
  22 oктомври 2012
  Машко
  Знам тоа, ама сегде по форумиве каде што прочитав, викаат мора да се одбере Gaming... :) Па така и јас одбрав Gaming, и помина верификацијата без никаков проблем... Ќе видиме деновиве кога ќе ми стигне приливот, како ќе помине и повлекувањето на парите... :)
   
 16. bibio

  bibio
  Intern

  13
  1
  26 Јануари 2013
  Машко
  Ајде со среќа, па пиши што си направил. :)
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 17. handsome

  handsome
  Intern

  8
  1
  28 Јануари 2013
  Машко

  Ајде со среќа чекам позитивен одговор :)
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,829
  1,661
  22 oктомври 2012
  Машко
  Фала ви и на двајцата, да ви се врати со убаво... :) Секако дека ќе пишам тука како поминала целата работа ;)
  Пробај, со Тутунска знам со сигурност дека функционира, сите по форумиве ја препорачуваат Тутунска, и јас ќе одев на таа варијанта, ама веќе имам сметка во УНИ Банка, па затоа се одлучив да пробам со таа...
   
  На stefan_v и handsome им се допаѓа ова.
 19. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,419
  600
  3 Мај 2010
  Машко
  Убаво си пишува таму дека банката ја одбила трансакцијата, и неможете во таа банка.
  Извадете VIsa Electron од Тутунска и тоа ќе го реши проблемот 100%.
  Ете пробајте така зашто јас на сметка и картичка од Тутунска и се можно верификував и сега сите лимити ми се кренати. Се е Verified.
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 20. handsome

  handsome
  Intern

  8
  1
  28 Јануари 2013
  Машко
  Ќе пробаме и со тутунска , а да те прашам за исплатата на пари преку moneybookers пошто за уплата можиш преку Visa а додека за исплата ја нема Visa за Македонија види на сликата на кој начин вршеше исплата? money.jpg
   
 21. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,829
  1,661
  22 oктомври 2012
  Машко
  Тебе те чекав да се јавиш :D Едно прашање... Мора да се одбере Gaming и во случај кога парите не се заработени од Gaming, ниту пак се планирани да се потрошат на Gaming...?

  Сега кога ќе ги повлекувам на картичка парите од сметката на Skrill, мора да одберам Gaming пак (одбрав Gaming при верификација)...? Што менува ако е Gaming или Non-Gaming, во случај кога парите немаат никаква врска со Gaming...?
   
 22. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,419
  600
  3 Мај 2010
  Машко
  Преку виза електрон го вршев повлекувањето. Сликата башка не ти е валидна.
  Исто така ај верификувај ја картичката па ќе праиме муабет, гледам дека сам себе се буниш. :)
  Коа ќе верификуваш на Withdraw табот ќе има опција за картичка и тоа од Македонска банка.
   
  На Alucard и handsome им се допаѓа ова.
 23. bibio

  bibio
  Intern

  13
  1
  26 Јануари 2013
  Машко
  Мене исто ми е верификувана, ама не ми дава опција за картичка од македонска банка при повлекување. Башка при withdraw потребно е пак да ја верификуваш ти зема 2евра и пак неможи да се изврши трансакцијата.
   
 24. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,419
  600
  3 Мај 2010
  Машко
  Тоа гејминг е само коа аплоадираш пари. После коа повлекуваш нема за бирање тоа дали е гејминг или не.

  Значи оди до туктунска, ако немаш картичка земи и стави 250 денари и пак верификувај ја нејзе, и јас тоа се бунев, го прашав супортот и тие фино лепо ми објаснија. Значи сега пак можеш да ја потврдиш само земи аплоадирај едно евро али банката мора да може да дозволува гејминг. Значи прави како што ти кажувам и се ќе е ок.
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 25. handsome

  handsome
  Intern

  8
  1
  28 Јануари 2013
  Машко
  Ќе те послушам од одма утре аплицирам за картица кога ќе ја земам ќе пробам и ќе ти вратам на постот. Фала многу поздрав
   

Сподели

Вчитување...