1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Skrill (Moneybookers) - од А до Ш

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Alucard, 27 Јануари 2013.

1. sickjcoe28

sickjcoe28
    Intern

48
    44
    26 Декември 2018
    Машко
    7.5% е провизијата директно на картица. Не сум сигурен како ги книжат овие во банка но мислам дека се како - Рефундирација па нема да имаш проблем со УЈП и пријавување. Некој постручен знае точно што се случува кога вадиш пари директно на картица? @DonFrozex

2. DonFrozex

DonFrozex
    Practice makes perfect

890
    1,040
    9 Јуни 2011
    Машко
    Не би знаел што точно се дешава кога вадиш пари директ на картица преку Скрил.
    Ти одговорив на пораката со мој процент за услугата.

3. MacRazor

MacRazor
    Intern

46
    14
    15 ноември 2017
    Машко
    Јас извадив од скрил пред два дена. Сакав да извадам 14к денари ама банкоматот на нлб у гтц се понашаше ван памет. Се појави плав екран и пишуваше дека можам да извадам само 10к денари. Никогаш немало вакво нешто. Ок, стиснав 10к денари и пак екранот смени боја каде беше нагласено дека банката ќе ви земе 300 денари за оваа трансакција. И ова прв пат ми се дешава, обично ги вадам парите па после на скрил веб страната гледам колку ме одрале(провизија). Подоцна при проверка, 10к денари видов дека се наплатени како 176 евра.

п.с. Дон малце банкиве ги дерат па уште и ти им треба да ги докрајчиш. Врши работа за муфте, па плусеви ке имаш кај горниот!!!

4. DonFrozex

DonFrozex
    Practice makes perfect

890
    1,040
    9 Јуни 2011
    Машко
    Wow, да ги докрајчам... :O
    Се осеќам ко Sub-zero после коментарот... :D

На MacRazor и bon_ton им се допаѓа ова.
  5. Luxell

Luxell
    Intern

215
    46
    7 Јули 2012
    Машко
    Дали може со Скрил да се плаќа на Godaddy?

6. causevd

causevd
    Gaining Experience

369
    282
    4 oктомври 2011
    Машко
    Ова е зборено за тие +300 денари во темата за Пејонир картичка. Иначе НЛБ ги земаше тие додатни 300 денари. Додека другите банки не ги зимат овие +300 денари.

7. Mrki777

Mrki777
    Intern

1
    1
    16 Декември 2017
    Машко
    Прво поздрав до сите, сега да си ја кажам маката.
    Од извесен период имам проблем со правење на трансакции од Скрил на банкарската сметка во НЛБ банка. Последните 2 трансакции не стигнаа на сметката во НЛБ банка, по контактирањето на Скрил ми беше кажано да ги избишам банкарските податоци и да ги внесам наново, што и го направив. Е сега, последнава трансакција пристигна на НЛБ сметката ама пак сега од НЛБ не ги даваат парите со образложение дека биле пратени од мене. На пораките кои ги добивав од НЛБ банка на претходните успешни трансакции стои дека се испратени од Скрил, на последнава трансакција во пораката го пишува моето име како испраќач на средствата. Некој да имал сличен проблем?

На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
  8. aleksnako

aleksnako
    Gaining Experience

135
    68
    10 oктомври 2012
    Машко
    Директор на фотографија
    тоа што си го направил со нашите закони од СФРЈ ( знаеш тоа е една убава земја од минатиот век која Тито беше главен ) е забрането, инаку уште не е во оптег новиот закон на НБРМ?

На efto му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...