• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Што мислите за НЛО и за Вонземјани ???

Што мислите дали постојат вонземјани ???

 • Да

  Гласови: 80 84,2%
 • Не

  Гласови: 15 15,8%

 • Вкупно гласале
  95

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Пратете ги вашите мислења во врска со Вонземјани и НЛО. Дали постојат. Дали се е вистина. Дали за џабе се отвараат нови TopSecret архиви. Дали луѓето исчезнуваат поради човечки причини или поради нешто многу многу мистериозно. Пракајте линкови од веб страни на кои има нешто за НЛО или за вонземјани !!!

:tainstven::tainstven::tainstven:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Јас го мислам ова.
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Да тоа е во врска со архивите го прочитав целото само кажи ми го твоето мислење !!!
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Јас верувам дека постојат вонземјани, сум гледал емисии и други работи во кои е покажано вселенско летало... но тоа не е единствена причина поради која верувам во вонземјани...
 

problogger

Intern
3 декември 2007
64
1
sto posto postojat vonzemjani (ne veruvam deka sme tolku posebni) a ne veruvam deka se rusat na zemjata mada probate na youtube da barate za UFO mozda nesto interesno ke iskoci!
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Ова е сликано на собир на различни експерти за НЛО и Вонземјани. Некој фотограф оваа информација ја извадил на интернет и така целиот таен собир бил одкриен !!!
Верувате или Не ???
460335meksiko_nlo.jpg

Дали ова е вистина тоа не сум сигурен !!!
Или е вистина или е една многу добра монтажа!!!
 

problogger

Intern
3 декември 2007
64
1
Ова е сликано на собир на различни експерти за НЛО и Вонземјани. Некој фотограф оваа информација ја извадил на интернет и така целиот таен собир бил одкриен !!!
Верувате или Не ???
460335meksiko_nlo.jpg

Дали ова е вистина тоа не сум сигурен !!!
Или е вистина или е една многу добра монтажа!!!
Ova mozelo da se izmontira lesno ama moze i da e vistina
Od koe mesto e ova?:tainstven:
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.816
85
За ова мислам дека е супер монтажа бидејќи ваква слика би ја шокирала целата нација.Како прво оваа слика би се вртела постојано по сите светски телевизии и весници,би се дискутирало низ целиот свет.А плус вака вонземјанин изложен во музеј незнам...А баш од каде е сликава сеа намерно би отишол да го видам!!Постојат вонземјани сигурен сум:bravo:
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Би ја шокирала целата нација доколку некој помисли дека било вистина ама многу луѓе се скептични !!!
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Некои од претходните теми за НЛО беше оставил линк од Ареа 51 каде што се мисли дека се испитувале вонземјани. Веб страната е на англиски ама јас успеав да прочитам. Во овие тајни бази имало една писта долга 38 километри. Многу необично за нашите авиони бидејки на ниеден не му треба толку долга писта за слетување. Потоа имало големи радари кои исто така биле необични за воена база. Исто така никој од војниците не сакал да зборува во врска со тоа !!!

Што мислите вие ???
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
904
77
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Ова е сликано на собир на различни експерти за НЛО и Вонземјани. Некој фотограф оваа информација ја извадил на интернет и така целиот таен собир бил одкриен !!!
Верувате или Не ???
460335meksiko_nlo.jpg

Дали ова е вистина тоа не сум сигурен !!!
Или е вистина или е една многу добра монтажа!!!

Како може да е собир на различни експерти кога на сликата јасно се гледа дека има и деца или и децата се експерти за НЛО?:LOL:
Јас мислам дека постојат вонземјани(како што кажиав и во мината тема), иако немам досега видено, но според астрономските факти дека има многу галаксии а во секоја галаксија има милијарди ѕвезди а околу секоја ѕвезда нека има по просек 5 планети, мала е шансата на ниту една да нема живот.
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Ти виде само едно дете и одма паничиш !!! Жените носат мали деца на секаде !!!
Јас не реков дека 100% од ова е се вистина!!!
Јас го побарав вашето мислење во врска со тоа!!!
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
904
77
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
GeNeRaTor -Stip јас не те критикувам тебе туку кажувам дека сликата е монтажа, како можи жена која е на должност да го носи своето дете на работа, ова би било голема тајна, а не вака изгледа како да е во музеј затоа што ако забележуваш се гледаат како фигури над куклата од вонземјанин што би било рефлекција на луѓето кои стоеле од страната каде што е направена фотографијата.
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Продолжете да пишувате во врска со НЛО пракајте и слики кои имаат барем 50% шанса да бидат вистински!!!
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
E sea...Pogolemi vonzemjani od nas nema...Sto mislite kako nastanal covekot? Nie sme vonzemjani, gosti na ovaa planeta, a ostanatite zivotni se zemjani.
 

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
Mali zeleni covecinja 100% postojat bidejki ajde da gledame realno na rabotite vo tolkava vselena kade ima milioni galaksii,a da ne spomnuvam kolku zvezdi ednostavno ne e mozno da nema zivot na drugi planeti i ne mi e jasno kako moze nekoj da ne veruva deka postojat sepak toa e individualno mislenje,a za toa dali se ponapredni od nas dali fizicki ili tehnoloski toa e veke tema na koja moze da se zboruva mnogu.No jas cvrsto veruvam deka postojat.:chudenje::chudenje:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Mali zeleni covecinja 100% postojat bidejki ajde da gledame realno na rabotite vo tolkava vselena kade ima milioni galaksii,a da ne spomnuvam kolku zvezdi ednostavno ne e mozno da nema zivot na drugi planeti i ne mi e jasno kako moze nekoj da ne veruva deka postojat sepak toa e individualno mislenje,a za toa dali se ponapredni od nas dali fizicki ili tehnoloski toa e veke tema na koja moze da se zboruva mnogu.No jas cvrsto veruvam deka postojat.:chudenje::chudenje:

That's my man! :bravo:
Она што го мислам јас околу оваа тема во целост го кажа greenman и нема потреба да повторувам. :rolleyes:
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.369
211
Mali zeleni covecinja 100% postojat bidejki ajde da gledame realno na rabotite vo tolkava vselena kade ima milioni galaksii,a da ne spomnuvam kolku zvezdi ednostavno ne e mozno da nema zivot na drugi planeti i ne mi e jasno kako moze nekoj da ne veruva deka postojat sepak toa e individualno mislenje,a za toa dali se ponapredni od nas dali fizicki ili tehnoloski toa e veke tema na koja moze da se zboruva mnogu.No jas cvrsto veruvam deka postojat.:chudenje::chudenje:

Pokraj se sto sum videl, definitivno postojat!!!
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Cel svet nema da gi pravi ovie izmislici ako ne postojat. Toa znaci deka site veruvaat vo niv i sakam da vi kazam deka i jas veruvam !!!
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Mali zeleni covecinja 100% postojat

Aaaa od kaj pa znaes deka se 100% zeleni :)) mozda se kafeni ili portokalovi :p,, toa za bojata ne se ni znaeo kako e dojdeno bas do zelena ali aj.. Inace za toa deka od tolku galaksii mora da postojat nekakvi vonzemjani, te podrzuvam. Da i jas mislam deka bi moralo da postojat ne samo edni, nego milion i edni razlicni vidovi, od koi nekoi se pointelegentni od nas, a nekoi poglupavi od nas....
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Јас верувам дека постојат. Не може од толкав простор ние да сме единствените чуда што еволуирале.
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
нормално дека вонземјани постојат, јас сум вонземјанин доаѓам од планета не многу одалечена од вашата но вашите примитивни уреди не можат да ја детектираат, тука сум во улога на набљудувач и кога ќе бидете доволно спремни отворено ќе ви се претставиме :))
шала на страна но никој не може да даде со сигурност докази дека постојат или не постојат вонземјани, освен некоја владина институција што добро ги крие доказите. Секој може да си има свој став еден е Seeing is Believing како што вели alexo, а другиот е да веруваш на многуте слики и сведоштва. Јас лично не сум видел нешто што ќе ме убеди дека постојат вонземјани, ама од друга страна не сум видел ни нешто што ќе ми потврди дека не постојат. Лично мене ама ич не ми треба ни да постојат многу добро ми е и вака да сме сами во целиот универзум ништо не ни фали, а во случај да постојат и да дојдат јавно на нашава планета сигурно нема да бидат со мирољубиви намери, еве човештвово на пример колку илјадници години на еволуција и сеуште го имаме животинското во нас што би рекла една латинска поговорка homo homines lupus est сигурно сите ја знаете (човек на човека волк е) и тие инстинкти секогаш ќе останат во нас.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.272
Мислења
920.362
Членови
32.934
Огласи
1.074
Најнов член
Persej10
На врв Дно