• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

GoDLiK3

Gaining Experience
11 октомври 2014
93
84
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
526
479
Струга
Dirt франшиза е имате по ефтини зделки на Steam, а на Fanatics e имате Dirt 4 за 2 долари (спрема 3.74 на Steam).
 

GoDLiK3

Gaining Experience
11 октомври 2014
93
84
Artifact on Steam
е веќе free to play пред некое време.
 

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,580
977
Поради политички причини, турската лира е во слободен пад, па така доколку имате Хбокс Гејм Пасс за ПЦ цената е 3€, а Хбокс Гејм Пасс Ултимате (Хбокс+ПЦ+ЕА+Хклауд) е 5€. Напомена ова важи само за регион Турција, не за УСА/УК, таму цената си е иста.
 

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
115
57
Легално може да си ставиш GPU US 4 месеца за 30$ со купување на EA Play една година ваучер ако веќе имаш GPU. Испаѓа по 7.5$ месец.
 

MadBuldog

Gaining Experience
22 јуни 2008
167
406
Скопје
MadBuldog's setup  
Processor & Cooler
DT R7 3700X / LT 6700HQ
Motherboard
DT Gigabyte AORUS X570 Elite / LT Alienware 17 R3 Laptop Motherboard with i7 2.6GHz Quad Core CPU - DVV6W
Storage
DT Samsung 970 EVO 500 GB, Samsung 860 QVO 1 TB / LT Kingston A100 480 GB
PSU
DT Gigabyte AORUS 850W / LT Alienware 280W
RAM
DT 32 GB G-Skill DDR4 CL16 3200 Mhz / LT 16 GB G-Skill DDR4 SO-DIMM 2400 Mhz
Video card
DT AORUS GeForce® GTX 1070Ti 8G / LT GeForce® GTX 970 3G
Case
DT NZXT H510 Elite / LT Alienware 17 R3 + Alienware Graphics Amplifier
Mouse
DT Alienware Elite Gaming Mouse AW959 / LT ROCCAT Nyth
Keyboard
DT Alienware Pro Gaming Keyboard AW768 / LT ROCCAT ISKU FX+
Audio
DT Alienware Wireless Gaming Headset AW988 / LT ASUS STRIX PRO 2.0
Monitor
DT / LT Alienware 25 Gaming Monitor AW2518HF + LG 29UM67-P 29" Ultra Wide
OS
DT/ LT Windows 10 Pro
Време е за нов giveaway од овомесечниот Humble Bundle, овој пат имаа 2 игри што ги claim-нав за себе Control и X-COM Chimera Squad. Пишете ПП за кои 2 сте заинтересирани ако 1 е слободна за таа ќе ви пратам код за активација.
Останатите се слободни за зимање:
- Elex
- Kingdom Two Crowns
- WWE 2K Battlegrounds
- HotShot Racing
- Peaky Blinders: Mastermind
- Cyber Hook
- PasterQuest
- Wildfire
- Boreal Blade
- Ageless

March Humble Bundle.png

Плус од Јануарскиот Bundle останати се уште следниве 3 Indie игрици кој стигне нека ги земе:
- A very special gift just for you
- A very special gift just for you
- A very special gift just for you
 

MadBuldog

Gaining Experience
22 јуни 2008
167
406
Скопје
MadBuldog's setup  
Processor & Cooler
DT R7 3700X / LT 6700HQ
Motherboard
DT Gigabyte AORUS X570 Elite / LT Alienware 17 R3 Laptop Motherboard with i7 2.6GHz Quad Core CPU - DVV6W
Storage
DT Samsung 970 EVO 500 GB, Samsung 860 QVO 1 TB / LT Kingston A100 480 GB
PSU
DT Gigabyte AORUS 850W / LT Alienware 280W
RAM
DT 32 GB G-Skill DDR4 CL16 3200 Mhz / LT 16 GB G-Skill DDR4 SO-DIMM 2400 Mhz
Video card
DT AORUS GeForce® GTX 1070Ti 8G / LT GeForce® GTX 970 3G
Case
DT NZXT H510 Elite / LT Alienware 17 R3 + Alienware Graphics Amplifier
Mouse
DT Alienware Elite Gaming Mouse AW959 / LT ROCCAT Nyth
Keyboard
DT Alienware Pro Gaming Keyboard AW768 / LT ROCCAT ISKU FX+
Audio
DT Alienware Wireless Gaming Headset AW988 / LT ASUS STRIX PRO 2.0
Monitor
DT / LT Alienware 25 Gaming Monitor AW2518HF + LG 29UM67-P 29" Ultra Wide
OS
DT/ LT Windows 10 Pro

GoDLiK3

Gaining Experience
11 октомври 2014
93
84
 

VaskaIlieva

Gaining Experience
30 април 2020
55
154
Serious Sam 4 да не знае некој каде може да се најде за мултиплеер освен на стеам ?
 

Andrei

Intern
22 февруари 2016
10
2
Скопје
Andrei's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3 2300x @ 3.5-4Ghz / DeepCool Gamaxx 200T
Motherboard
Gigabyte A320M S2H-V2
Storage
Kingtson A2000 256GB NVME / WD Blue 1TB 64Mb Cache Sata 3
PSU
Cooler Master MWE 650W Bronze
RAM
Kingston 16GB (2x8GB) 2666Mhz CL16
Video card
XFX RX570 4GB
Case
Cooler Master Q300L
Mouse
Logitech G102
Keyboard
Redragon Kumara K552
Audio
eShark Kugo
Monitor
BenQ BL2480
OS
Windows 10 x64
Од кога ке го земете pack-ов можете да земете и Hitman 1 GOTY со што ке можете да ги играте сите мисии од Hitman 1 во Hitman 3 (не е потребно да ја купите Hitman 3)
 

Andrei

Intern
22 февруари 2016
10
2
Скопје
Andrei's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3 2300x @ 3.5-4Ghz / DeepCool Gamaxx 200T
Motherboard
Gigabyte A320M S2H-V2
Storage
Kingtson A2000 256GB NVME / WD Blue 1TB 64Mb Cache Sata 3
PSU
Cooler Master MWE 650W Bronze
RAM
Kingston 16GB (2x8GB) 2666Mhz CL16
Video card
XFX RX570 4GB
Case
Cooler Master Q300L
Mouse
Logitech G102
Keyboard
Redragon Kumara K552
Audio
eShark Kugo
Monitor
BenQ BL2480
OS
Windows 10 x64

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,470
Мислења
845,150
Членови
29,292
Најнов член
ivica25
На врв Дно