• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

MadBuldog

Gaining Experience
22 јуни 2008
160
389
Скопје
MadBuldog's setup  
Processor & Cooler
DT R7 3700X / LT 6700HQ
Motherboard
DT Gigabyte AORUS X570 Elite / LT Alienware 17 R3 Laptop Motherboard with i7 2.6GHz Quad Core CPU - DVV6W
Storage
DT Samsung 970 EVO 500 GB, Samsung 860 QVO 1 TB / LT Kingston A100 480 GB
PSU
DT Gigabyte AORUS 850W / LT Alienware 280W
RAM
DT 32 GB G-Skill DDR4 CL16 3200 Mhz / LT 16 GB G-Skill DDR4 SO-DIMM 2400 Mhz
Video card
DT AORUS GeForce® GTX 1070Ti 8G / LT GeForce® GTX 970 3G
Case
DT NZXT H510 Elite / LT Alienware 17 R3 + Alienware Graphics Amplifier
Mouse
DT Alienware Elite Gaming Mouse AW959 / LT ROCCAT Nyth
Keyboard
DT Alienware Pro Gaming Keyboard AW768 / LT ROCCAT ISKU FX+
Audio
DT Alienware Wireless Gaming Headset AW988 / LT ASUS STRIX PRO 2.0
Monitor
DT / LT Alienware 25 Gaming Monitor AW2518HF + LG 29UM67-P 29" Ultra Wide
OS
DT/ LT Windows 10 Pro
Ако некој ја сака Bomber Crew еве еден код:
H7N42-6TZX8-8ZXHE

Јас веќе ја имам.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,267
8,537
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,267
8,537
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Немој некој да се излажал, за ќофтек ќе биде.

1611342142328.png
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,593
3,742
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,481
4,070
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
909
3,158
Прага
Tom Clansy's: Ghost Recon Breakpoint е на промоција од 60 на 9 евра на Епик.

Се мислам дали да ја земам, сум играл некој од Rainbow Six серијалот. Ја игра некој да сподели импресии?
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,267
8,537
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
На Kinguin барем има поента, ти нудат поевтино ако дадеш пари сега и чекаш...кај другиве, зашто би дал некој 60еур сега? :D
Зошто наводно ќе поскапеле 8грите од 59.99$ на 69.99$ има муабет за ова од пред неколку месеци.

Како и да е гемиво со овој приордер продава магла.
 

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
74
184
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
Ea play na Steam e 80 centi
 

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,082
1,317
дајте совет од каде поефтино да ја купам и пробам Anno 1800, не ми се дава на Epic 30 еуричи, а исто и не сакам да ја симнувам илегално...
 

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
909
3,158
Прага
дајте совет од каде поефтино да ја купам и пробам Anno 1800, не ми се дава на Epic 30 еуричи, а исто и не сакам да ја симнувам илегално...
Не знам од каде, ама коа ќе ја купуваш земи ја со сите DLC вклучени. Ја земав на попуст пред нова година, 300h гејмплеј иам за 1 месец. Перверзија од игра. Вреди за сите пари.
 

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,082
1,317
Не знам од каде, ама коа ќе ја купуваш земи ја со сите DLC вклучени. Ја земав на попуст пред нова година, 300h гејмплеј иам за 1 месец. Перверзија од игра. Вреди за сите пари.
Мислам дека ти ме и навлече во прв план. Ти видов скриншот од гејмплеј, и почнав да читам/гледам ривјуа за играта.. :)
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,267
8,537
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Мислам дека ти ме и навлече во прв план. Ти видов скриншот од гејмплеј, и почнав да читам/гледам ривјуа за играта.. :)
Ја нема поефтино, кингуин 25 евра. Ама не е фулл. И јас ја барам, па додека чекам 2070 и 1701 ги играм и некој други постари.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,593
3,742
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Доколку некој сака да ја проба Torqued Up Legends викендов бесплатно, имам еден клуч, пратете ми порака. Со клучот играта ќе може да ја играте до 1-ви февруари 4 free :)

 

MadBuldog

Gaining Experience
22 јуни 2008
160
389
Скопје
MadBuldog's setup  
Processor & Cooler
DT R7 3700X / LT 6700HQ
Motherboard
DT Gigabyte AORUS X570 Elite / LT Alienware 17 R3 Laptop Motherboard with i7 2.6GHz Quad Core CPU - DVV6W
Storage
DT Samsung 970 EVO 500 GB, Samsung 860 QVO 1 TB / LT Kingston A100 480 GB
PSU
DT Gigabyte AORUS 850W / LT Alienware 280W
RAM
DT 32 GB G-Skill DDR4 CL16 3200 Mhz / LT 16 GB G-Skill DDR4 SO-DIMM 2400 Mhz
Video card
DT AORUS GeForce® GTX 1070Ti 8G / LT GeForce® GTX 970 3G
Case
DT NZXT H510 Elite / LT Alienware 17 R3 + Alienware Graphics Amplifier
Mouse
DT Alienware Elite Gaming Mouse AW959 / LT ROCCAT Nyth
Keyboard
DT Alienware Pro Gaming Keyboard AW768 / LT ROCCAT ISKU FX+
Audio
DT Alienware Wireless Gaming Headset AW988 / LT ASUS STRIX PRO 2.0
Monitor
DT / LT Alienware 25 Gaming Monitor AW2518HF + LG 29UM67-P 29" Ultra Wide
OS
DT/ LT Windows 10 Pro
Пишете ми DM ако Ви се бендиса некоја игра да Ви пратам шифра, јас тотално забораив да го паузирам овој месец на Humble Bundle а ниедна игра не ми фати око, башка PC Building Simulator ја имам одамна.
Во пораката само пишете за која игра сте најмногу заинтересирани, и евентуално 2 и 3 избор кои ви се од интерес игри, во случај баш првата да е веќе одбрана од некој претходно.

Screenshot (119).png
 

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
103
50
Гледам тука делите клучеви па да пуштам еден думп на игри што биле вишок со години. Некои работат некои можда не. Посебно тие при крај се одамна.

6FMTF-A56BC-00F50 revelations

H7JQH-CXXMY-45TZE


Teslagrad
Steam Instructions
MXRYP-426D5-8C6NW

Tomb Raider
7WTCJ-BCAX7-CVYA8

The Long Dark
E8GD2-PE79M-3K6QW

000117-OBXGOG-CJWYK5
Rise of the Tomb Raider
E5NCD-8R0FD-7K0H0

dead rising 2
2KT7J-FL9EV-7W9P4


DmC: Devil May Cry
Humble Capcom Rising Bundle

E5V3I-HZFNC-7XVCI
STRIDER™
Humble Capcom Rising Bundle

CVL0X-2ZYKX-FH370


HUNTSMAN THE ORPHANAGE STEAM: HR4DI-TBJHI-BJHLN


Warhammer: End Times - Vermintide
E6TCA-Y4X8C-454AH


HUNTSMAN THE ORPHANAGE STEAM: K5899-AIV88-8XK25

JHFG89ABT7

9CBTAFT6GC

DiRT 3 Complete Edition
3RX0K-HY4HR-JQYVI nov 19

Styx: Master of Shadows
BDLIH-9IE5R-T53R6

BROFORCE
9L55I-PNV6I-4P370


Broken Age
8M5AA-PG2I4-637GK

Titan Souls
6FYHW-6GNZP-3D93A

Oniken
0ZJLZ-A24WH-57P5J


Tropico 4
Tropico 4

2LT32-CKYB2-60BFY


Darksiders II: Deathinitive Edition
September 2018 Humble Monthly

DMTBN-E2D28-ECF0B
Redeem
Tales of Berseria™
September 2018 Humble Monthly

EDXIN-6GFX4-7ZXG3
Redeem

Battleborn Starter Skin Pack
H55TB-TKBFC-JTSBB-HWFTJ-BKHZ3
Redemption Instructions
230 Battleborn Platinum Currency
9W5JJ-6HX55-TJS9J-S5FTT-XS96H


The Bureau: XCOM Declassified
4WVHB-AX099-B4PNR


ONIKIRADEMONKILLER:H72XE-TJI4Y-PPJ3I
ZACKZERO:XGX5H-GG5C4-C9FG2
TIDALIS:JLKR4-9BBN8-350KI


Darkness 2

0J7XW-MGRQ7-HM8HG
Copy this key into the Steam client.
Steam Instructions
Spec Ops: The Line
0P899-7H96H-P2PRV
Copy this key into the Steam client.
Steam Instructions

Steam Instructions
Sid Meier's Civilization V
0G04Q-BTTQ7-HT6RN1001 Spikes
Humble Staff Picks Bundle: Hamble

57LVQ-BNAXZ-CHQB5

may 16

Galak-Z
3MVCR-TL6BZ-VBMVQ giveaway

devolver

Dropsy
ID8YG-NZTLV-KXE9Q
A Fistful of Gun
2VQR2-X09WI-WTGG3

Tellttale


Back to the Future: The Game
9YBDG-3LHEE-XC87V
Copy this key into the Steam client. Steam Instructions
Sam & Max: Devil's Playhouse
A7LIV-9WPLJ-VYA6F
Copy this key into the Steam client. Steam Instructions
Poker Night at the Inventory
2IADQ-DYP0B-YCW5Q
Copy this key into the Steam client. Steam Instructions
Puzzle Agent
HNGXZ-LYRP4-TD78E
Copy this key into the Steam client. Steam Instructions
Puzzle Agent 2
PJKIE-X72N6-P99IL
Copy this key into the Steam client. Steam Instructions
The Walking Dead: Season 1
29RPL-YY3XH-E8X39
Copy this key into the Steam client. Steam Instructions
The Walking Dead: 400 Days
Y639G-PZMML-VINYY
Copy this key into the Steam client. Steam Instructions
The Wolf Among Us
The Wolf Among Us
Humble Telltale Bundle

Humble Staff Picks

Chivalry: Medieval Warfare
T7EDZ-DB2GT-YB35Z

Brothers - A Tale of Two Sons
IDYKH-6K5L5-QT8K4

GRAV (Early Access)
PZ3MT-I0I07-DAN5E

May Monthly


South Park: The Stick of Truth
TMXMP-C89KF-4ADTJ

April Monthly 16Shadowrun: Dragonfall Director's Cut
Q2KR4-9N8PL-9Z0PP
jumbo 6

April Monthly 16
Outlast
Humble Indie Bundle 16

20D84-N3RA6-W62R4
Retro City Rampage DX
Humble Indie Bundle 16

RZ7WN-TFMNQ-9LJHI
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,267
8,537
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,142
Мислења
839,331
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно