• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,561
8,749
Скопје
An error was encountered while processing your request:
There was a problem adding this product to your Steam account.

Free to keep when you get it before 6 Feb @ 7:00pm. Some limitations apply. (?)

(?)While supplies last. Games granted during free-to-keep promotions do not drop Steam Trading Cards.
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
526
479
Струга
An error was encountered while processing your request:
There was a problem adding this product to your Steam account.

Free to keep when you get it before 6 Feb @ 7:00pm. Some limitations apply. (?)

(?)While supplies last. Games granted during free-to-keep promotions do not drop Steam Trading Cards.
Првин стегни Play на World of Warships, па после земи го DLC-то.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

MadBuldog

Gaining Experience
22 јуни 2008
168
411
Скопје
MadBuldog's setup  
Processor & Cooler
DT R7 3700X / LT 6700HQ
Motherboard
DT Gigabyte AORUS X570 Elite / LT Alienware 17 R3 Laptop Motherboard with i7 2.6GHz Quad Core CPU - DVV6W
Storage
DT Samsung 970 EVO 500 GB, Samsung 860 QVO 1 TB / LT Kingston A100 480 GB
PSU
DT Gigabyte AORUS 850W / LT Alienware 280W
RAM
DT 32 GB G-Skill DDR4 CL16 3200 Mhz / LT 16 GB G-Skill DDR4 SO-DIMM 2400 Mhz
Video card
DT AORUS GeForce® GTX 1070Ti 8G / LT GeForce® GTX 970 3G
Case
DT NZXT H510 Elite / LT Alienware 17 R3 + Alienware Graphics Amplifier
Mouse
DT Alienware Elite Gaming Mouse AW959 / LT ROCCAT Nyth
Keyboard
DT Alienware Pro Gaming Keyboard AW768 / LT ROCCAT ISKU FX+
Audio
DT Alienware Wireless Gaming Headset AW988 / LT ASUS STRIX PRO 2.0
Monitor
DT / LT Alienware 25 Gaming Monitor AW2518HF + LG 29UM67-P 29" Ultra Wide
OS
DT/ LT Windows 10 Pro
Останати се уште 8 игри од Јануарскиот Humble bundle.
Claim-нати се следните:
PC Building Simulator
Warhammer: Chaosbane
Total Tank Simulator
Song of Horror Complete Edition

Слободни за claim се:
ANCESTORS: THE HUMANKIND ODYSSEY
PATHOLOGIC 2
NOT TONIGHT
VAMPIRE: THE MASQUERADE - SHADOWS OF NEW YORK
TALES OF THE NEON SEA
MINORIA
DELEVELED
THE AMBASSADOR: FRACTURED TIMELINES

Пишете во ПП за која сте игра сте заинтересирани, и евентуално која ви е како втора опција, ако не е claim-ната ќе ви испратам линк со код за активирање.

Screenshot (121).png
 

GoDLiK3

Gaining Experience
11 октомври 2014
95
87
 

tupacan

Unstoppable
10 септември 2007
1,584
2,054
Од глупи прашања денес издвојуваме: Што значат бројките на Anno игрите?
 

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
911
3,177
Прага
Од глупи прашања денес издвојуваме: Што значат бројките на Anno игрите?
Веројатно годината во која се одвива играта? Мене ептен кул ми е што сите верзии на Anno имаат различни бројки, ама па ако ги собереш сите го даваат бројот 9. 1800 = 9, 1503 = 9, 1602 = 9, 2070 = 9...
 

esquimaux

On your way to fame
16 јануари 2016
613
997
Скопје
Веројатно годината во која се одвива играта? Мене ептен кул ми е што сите верзии на Anno имаат различни бројки, ама па ако ги собереш сите го даваат бројот 9. 1800 = 9, 1503 = 9, 1602 = 9, 2070 = 9...
Колку што знам "anno" на Италијански/Латински значи година, аналогно на тоа логиката е таа иако не сум ги играл игриве. Вреди да се проба?
 

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
911
3,177
Прага
Колку што знам "anno" на Италијански/Латински значи година, аналогно на тоа логиката е таа иако не сум ги играл игриве. Вреди да се проба?
Не барај совет од мене за Anno, само 1800 ја имам. А, дали вреди би ти кажал да. Од декември ја играм, друго немам пуштено многу е заразна. По совет од @Rikimaru ја земав со сите DLC-a и тие вредат многу. Еве сеа и Season 3 Pass најавија.
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,298
3,446
Битола
Anno серијалот постои одд 1998ма во свој уникатен RTS genre којшто е мешавина од Civilization, AOE, CitySim, CrusaderKings, итн.

Досега се излезени седум Anno игри. Јас почнав да играм од Anno 1701. Најдобра од сите е Anno 1800 и има најголем и најквалитетен DLC content за неа. Горе долу сите се слични нема некои огромни разлики. Убавината на овие игри е во неверојатниот осет за детали (анимација, текстури, микро-менаџмент, итн.)

chrome_2sc6Xs6qqy.jpg
 
Последна промена:

GoDLiK3

Gaining Experience
11 октомври 2014
95
87
We Were Here on Steam После 28 Февруари нема да биди бесплатна.
 
Последна промена:

MadBuldog

Gaining Experience
22 јуни 2008
168
411
Скопје
MadBuldog's setup  
Processor & Cooler
DT R7 3700X / LT 6700HQ
Motherboard
DT Gigabyte AORUS X570 Elite / LT Alienware 17 R3 Laptop Motherboard with i7 2.6GHz Quad Core CPU - DVV6W
Storage
DT Samsung 970 EVO 500 GB, Samsung 860 QVO 1 TB / LT Kingston A100 480 GB
PSU
DT Gigabyte AORUS 850W / LT Alienware 280W
RAM
DT 32 GB G-Skill DDR4 CL16 3200 Mhz / LT 16 GB G-Skill DDR4 SO-DIMM 2400 Mhz
Video card
DT AORUS GeForce® GTX 1070Ti 8G / LT GeForce® GTX 970 3G
Case
DT NZXT H510 Elite / LT Alienware 17 R3 + Alienware Graphics Amplifier
Mouse
DT Alienware Elite Gaming Mouse AW959 / LT ROCCAT Nyth
Keyboard
DT Alienware Pro Gaming Keyboard AW768 / LT ROCCAT ISKU FX+
Audio
DT Alienware Wireless Gaming Headset AW988 / LT ASUS STRIX PRO 2.0
Monitor
DT / LT Alienware 25 Gaming Monitor AW2518HF + LG 29UM67-P 29" Ultra Wide
OS
DT/ LT Windows 10 Pro
Колку што знам "anno" на Италијански/Латински значи година, аналогно на тоа логиката е таа иако не сум ги играл игриве. Вреди да се проба?
Ако мене ме прашаш Anno серијалот вреди за секој момент што ќе го поминеш во играта, јас ги имам изиграно сите, под ова буквално мислам сите од 1602 до 1800 (вклучително и Anno Online). Сите се/беа добри за вемето кога излегоа, ако си љубител на Tropico, Settlers и слични RTS игри Anno ја препорачувам од се срце.
 

VaskaIlieva

Gaining Experience
30 април 2020
55
154
Ја купив Валхала од plati.ru пред месец дена негде , сега има нов патч и инструкции за инсталација не им се баш јасни . Треба да се симне играта од почеток со новиот патч ама на лаунчерот нема опција да се стави новата локација на играта. Дали треба да ја унинстал старата игра па да ставам локација до новата или има некоја друга опција ? Ако ја има некој играва или ако сте имале слична ситуација со друга игра да помогне.
 

1s3ct0wN

Gaining Experience
18 септември 2013
371
312
Плати. Ру има форум или дискорд да прашаш?
Ја купив Валхала од plati.ru пред месец дена негде , сега има нов патч и инструкции за инсталација не им се баш јасни . Треба да се симне играта од почеток со новиот патч ама на лаунчерот нема опција да се стави новата локација на играта. Дали треба да ја унинстал старата игра па да ставам локација до новата или има некоја друга опција ? Ако ја има некој играва или ако сте имале слична ситуација со друга игра да помогне.
Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
 

GoDLiK3

Gaining Experience
11 октомври 2014
95
87
 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,020
1,533
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
Ratchet & Clank - Бесплатна на PSN за PS4/PS5 преку [email protected] иницијативата.

Што не се одважија Галерија еден пост да пуштат на Facebook.
Се плашат да не им останат непродадени двата диска што им се плеткаат во дуќан по 1190ден. Ќе се осиромашат - Загреота.
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1,057
1,261
Скопје
Ratchet & Clank - Бесплатна на PSN за PS4/PS5 преку [email protected] иницијативата.

Што не се одважија Галерија еден пост да пуштат на Facebook.
Се плашат да не им останат непродадени двата диска што им се плеткаат во дуќан по 1190ден. Ќе се осиромашат - Загреота.
бизнис.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,949
Членови
29,319
Најнов член
Busaco
На врв Дно