1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Барам сервисер на ПЦ кој доаѓа дома

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од IT_man, 15 oктомври 2018.

 1. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  384
  489
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,771
  9,417
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ke dojdam vecer okolu 20 na Boris T na vrakjanje odkaj ajtimen.

  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
 3. tomi

  tomi
  Guru

  9,830
  9,076
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Okej, jas isto ke dojdam vo 20h na boris, kaj peralnata koj moze neka pomine....
   
  На deni.mitev и BESKO им се допаѓа ова.
 4. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,352
  28 oктомври 2008
  Тие што се на работа или се надвор од Скопје, како да ја дадат понудената помош? Јас на пример не сум во можност да дојдам вечер, а сакам да донирам 1000 ден.
   
  Fredy, goce03 и на draey им се допаѓа ова.
 5. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  186
  243
  9 Јуни 2015
  Машко
  Vo 20:00 ke dojdam na boris kaj peralnata
   
 6. tomi

  tomi
  Guru

  9,830
  9,076
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Сите оние кој не се во можност да дојдат ќе се договориме деноввие на кој начин да собереме средства, ова е вака малце поитно да помогнеме во прв момент
   
  На DaVoRkNe и Banjifiko им се допаѓа ова.
 7. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,168
  3,289
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Можда сте пишале ама не сум видел. Дечкото нема трансакциска? Нели р мандатори сеа тоа?
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 8. toplel

  toplel
  On your way to fame

  600
  681
  18 Август 2016
  Машко
  Ќе има трансакциска и ќе бидеме известени во скоро време.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 9. tomi

  tomi
  Guru

  9,830
  9,076
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Дечки за 10-15 мин се чекаме таму може ?
   
 10. GoCe_

  GoCe_
  Gaining Experience

  281
  293
  18 ноември 2007
  Дури на човек мило да му биде шо е дел од заедницава :) алал ви курац на сите,
  сметајте ме и мене, пуштете трансакциска кога ке има или утре сум у ск од 11 до 2, ако може ќе дадам на рака.
   
  На The-spiki, Psycore, DonFrozex и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  401
  407
  1 Јануари 2016
  Машко
  Дали има некој и јас можам утре да се најдеме да дадам пари . Можам да дојдам до било каде у ск не е проблем . Само ако може да се најави од денес пошто гледам доста и утре можат па дали може утре да се најде локација . Или @Astro ако можеш утре у било кое време да ми кажеш каде да ти донесам пари.
   
  На Astro и Fredy им се допаѓа ова.
 12. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  Јас не сум во МК уште некое време по трансакциска ќе пратам пари ако е токенот со мене, ако не е одма штом се вратам.

  Ако мора у кеш пишете, ќе најдам начин.
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 13. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,168
  3,289
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 14. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  496
  934
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
  Одма се вклучувам и јас, само кажете како е најлесен начин да се донира? Се отвори сметка?
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 15. NanoCell

  NanoCell
  Gaining Experience

  350
  421
  10 oктомври 2011
  Машко
  Jas sega stignav, ama nemozam da dobijam nikogo na telefon
   
 16. tomi

  tomi
  Guru

  9,830
  9,076
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 17. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,548
  4,898
  18 Септември 2013
  Машко
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 18. cakii

  cakii
  On your way to fame

  397
  725
  23 Февруари 2011
  Ќе ве замолам да ми пуштите трансакциска кога ќе ја отворите за да донирам бидејќи не сум во Македонија. Доколку работата е многу итна ќе го замолам @Astro или било кој друг што е запознаен со ситуацијата да ми пушти ПП и ќе ја организирам сестра ми да донесе средства било каде во Скопје или некој да ги подигне од Ново Лисиче.

  Ајде како и секогаш да ја покажеме хуманоста на форумот!
   
  DennyMK, DaVoRkNe, Astro и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. Astro

  Astro
  Guru

  6,771
  9,417
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Не сме брат :)

  Значи на сите да ви кажам, почната е процедура за отварање на сметка во банка.
  Сметката треба да биде наскоро отворена, ќе ви кажам кога ќе биде и ќе ја објавам.

  Меѓутоа, додека да се случи тоа, кој е во можност да даде кеш на рака кај мене или Томи би било добро за да подмириме веднаш дел од итните потреби. Денес се врачи одредена помош и во интерес на дискретноста на работава повеќе нема да споделувам детали тука јавно. Да ги легнам децава за пола саат па ќе отворам приватна група, ќе ги ставам таму тие што сакаат непосредно да помогнат и во организација и во испорака.
  Штом биде спремна сметката ќе ја објавиме тука и очекуваме дека директно на сметката ќе ги добиеме грото од сретствата. На некој шеруван Google Docs ќе има преглед на собрани сретства како и потрошени.

  Ви благодариме на сите за хуманоста и ангажираноста. Сите придонесувате со својот пример да се врати вербата во човештвото и добродушноста на нацијата. Има надеж дека еден ден ќе не биде, да бидеме дел од оние најхрабрите кои ќе го започнат процесот и да бидеме пример како и други да не следат за многуте вакви случаи во земјава.
   
  На Psycore, stefan_v, toshex и уште 20 други им се допаѓа ова.
 20. Astro

  Astro
  Guru

  6,771
  9,417
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL

  Веројатно има, но тие пари ќе се даночат и не можеме да го менаџираме на тој начин трошењето, затоа ќе употребиме специјална сметка за вакви намени. ;)
   
 21. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,168
  3,289
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Зошто би се даночеле парите? Јас кога и префрлам пари на жена ми не плаќам данок.
   
 22. Astro

  Astro
  Guru

  6,771
  9,417
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Можеби и грешам, ама втората причина што ти јапишав е онаа важната :)
   
 23. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,662
  4,523
  23 Јуни 2015
  Машко
  Чекаме сите на трансакциската, кои не сме во можност да дојдеме кај Борис Трајковски салата.

  Сигурно имаш совршен брак чим не плаќаш данок... :D
   
  Последна промена: 19 oктомври 2018
  На Can4sta, DrMTR, Глупав и уште 2 други им се допаѓа ова.
 24. vladic3110

  vladic3110
  Gaining Experience

  128
  222
  22 Февруари 2017
  Машко
  Јас сакам да донирам некое стотче, движам накај СК среда 7 и пол поручек сум таму ќе преспијам ден, ако има некој да му остам слободно нека ме контактира, или пак некој од Битола ако сака да остај нешто а не се измакни шанса за друга трансакција стојам на располагање за Биталчани
   
  На AndrejFerdzo му/ѝ се допаѓа ова.
 25. emet_

  emet_
  Гостин

  Фамилија сте и сега сте ЕДНО. Ова за прв пат ви го кажал матичарот кога сте се венчале и сте стапиле во брак. Останува да важи се додека вие не одлучите спротивно. Меѓу себе немате остварено никакви приходи еден кон друг пошто сте едно - фамилија. ;)

  И прашањето е погрешно поставено, би требало сопругата да плаќа данок на приход ама пошто сопругот и префрла пари, нема да плати данок на приход и нема потреба во годишната даночна пријава да ги внесува тие средства. Ако има нешто на сметката, УЈП ќе ве контактира особено откако сега според новиот закон имаат право да гледаат во сметките каде сте ги трошеле парите, т.е. кога сте купувале гаќи и кој број. :D

  Не прашувајте вакви работи пошто уште за тоа ни фали да плаќаме данок на УЈП и така би се укинале браковите, а тоа значи дека нема да делите се во животот. :rolleyes::annoyed:
   
  На The-spiki му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...