• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

vive

  1. Gappo

    VR headsets во Македонија? (Oculus Rift, HTC Vive, Valve Index)

    Постои ли место кај што може да се купи VR headset кај нас? Зборувам за за хедсетови што се поврзуваат со компјутер, поточно од новите генерации како Oculus Rift S, HTC Vive Cosmos или пак Valve Index? Мора некако да се издржи карантинов, а Half-Life: Alyx изгледа сè попривлечно.
На врв Дно