Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

VR headsets во Македонија? (Oculus Rift, HTC Vive, Valve Index)

Gappo

Gaining Experience
20 јануари 2016
161
195
Постои ли место кај што може да се купи VR headset кај нас? Зборувам за за хедсетови што се поврзуваат со компјутер, поточно од новите генерации како Oculus Rift S, HTC Vive Cosmos или пак Valve Index?

Мора некако да се издржи карантинов, а Half-Life: Alyx изгледа сè попривлечно.

Последна промена:

Rikimaru

Даскал
26 март 2016
3.214
5.224
Битола
Халфо ти се игра баце? Изгорев јас. Иам другарче со плејстејшн студио има 2-3 хедсети и така никој не му оди си велам да му позајмам само за халфот ништо друго. Прашај исто така да не има на форумов некој такво нешто па можеш да му изнајмиш на некоја недела и така не ги користат. позз.

Последна промена:

Gappo

Gaining Experience
20 јануари 2016
161
195
Халфо ти се игра баце? Изгорев јас. Иам другарче со плејстејшн студио има 2-3 хедсети и така никој не му оди си велам да му позајмам само за халфот ништо друго. Прашај исто така да не има на форумов некој такво нешто па можеш да му изнајмиш на некоја недела и така не ги користат. позз.

Кул другарче имаш. А да го прашаш од кај му се хедсетите? :rolleyes:

Иначе да, Халф-Лајфо во комбинација со карантин ми е најголема мотивација за тоа, ама планот ми е да купам и да си имам за натаму. Сигурен сум дека после успехот на Alyx ќе се појават уште многу добри VR игри, а и веќе има уште неколку други добри па ќе има за што да се користи.

А ако во меѓувреме најдам некој со добар хедсет за изнајмување и тоа би било кул опција.

Dimitar535

Gaining Experience
16 јули 2016
56
55
Дома
Dimitar535's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 5600X, Arctic Freezer 34 duo
Motherboard
Gigabyte b450 aorus elite
Storage
Seagate 2TB, WD blue 1TB, 500GB NVMe
PSU
Cooler Master V1000
RAM
32GB
Video card
GTX 1080 Xtreme Gaming
Case
Genesis Irid 300
Keyboard
Genesys RX85
Audio
Traktor Audio 10
Monitor
Dell S2719DGF, SE2719HR
OS
Win 10
И јас бев со намера да купувам хедсет, најблиску најдов во Бугарија. Редовна цена е околу 500 евра за Oculus Quest без поврат на ДДВ и сл. Доколку има нешто локално би се разгледала и таа опција.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.260
Мислења
977.624
Членови
35.570
Најнов член
arbenneziri
На врв Дно