• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

телефон

 1. BlackOuttheWoRlD

  Одбирање на стар телефон

  Здраво другари Ми треба предлог од овие телефони Nokia E72 или Blackberry torch 9810,кој е подобар од овие?? Од алиекспресс ќе се купи или ебај,доколку некој има зачуван нека ми пише пп со цена. Повеќе ме влече нокиата.. Ми се допаѓа бидејќи батерија држат по една недела со сим картичка и за музика.
 2. Happy

  Брендови на мобилни телефони: Ваши мислења

  Ја отворам темава ме интересира сите што мислиме во однос на сите можни брендови за телефон? Со други зборови дали сте фанбој на бренд или хејтер и зашто? Еве јас ке почнам прв: Samsung - неутралено мислње - солиден квалитет, супер флагшипи, обично најиспеглани но им фалат некои тракатанци...
 3. Garfield'

  Телефон по ваш избор

  Здраво другари ме знаете можеби,јас сум Garfield. Ми треба добар телефон за музика и камера,да има можност за кустом ром,буџетот одприлиика за телот. ќе биде: над 5000илјади ден. -5к. Е сега ми нудат HTC 10 дали е добар? мене ми треба за музика и мн.добра камера,да не биде голем како цигла за...
 4. DrMTR

  Чуден проблем при полнење на телефон

  Здраво дечки ! Пошо самиот неможам да најдам логичко објаснување, еве да пишам и овде. Неодамна го заменив мојот redmi 3 pro со redmi pro. Е сеа, бидејки досега никогаш го немав полнето претходниот телефон во дневната соба, не ни забележав дека имам проблем со струјата во дневната соба. Значи...
 5. Глупав

  Совет за нов телефон - па и не е толку итно ! ! !

  На мисла сум да купам нов телефон некаде до кај февруари 2017 (бидејќи тогаш некаде ми истекува договорот со еден од провајдерите)... Се мислев долго врме за Pixel, меѓутоа моментално го има само во Анхоч (Anhoch) и цената му е некаде 65 000 мкд. (претераа со оглед на тоа дека Google го продава...
 6. D

  Upside Down македонска игра за андроид(MegaTechRevolution)

  Поздрав корисници на it.com.mk Македонското студио за игри MegaTechRevolution(MTR) ја објави својата игра за андроид Upside Down. Целта на играта е да ги прескокнувате малите чудовишта, а додека ако видите големо чудовиште да отидете од спротивната страна и да го прескокнете малото чудовиште...
 7. spiritBreaker

  Препорака за сервисер

  Здраво дечки, потребен ми е сервисер за мобилни телефони, на кој што ќе му однесам заменски екран, и телефонот и да го замени само екранот. потребен ми е, секако доколку знаете ДОБАР сервисер кој што нема да ме матка и мота. работната рака си ја плаќам соодветно, значи потребен ми е она шо би...
 8. spiritBreaker

  Alcatel 2005x екран за замена

  Дечки, кој знае кај можам да набавам екран за Alcatel 2005x телефон? и паднал на мајками и се скршил...па ако знае некој кај можам да набавам или во која мобилара би можеле да го заменат / сменат со нов, секако со разумни цени, Ве молам контактирајте ме или тука или во пп.
На врв Дно