• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорака за сервисер

  • Ја почнал/а темата
  • #1

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
2,993
3,364
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
AOC LED 27" I2781FH
OS
Windows 10
Здраво дечки,

потребен ми е сервисер за мобилни телефони, на кој што ќе му однесам заменски екран, и телефонот и да го замени само екранот. потребен ми е, секако доколку знаете ДОБАР сервисер кој што нема да ме матка и мота. работната рака си ја плаќам соодветно, значи потребен ми е она шо би се рекло фиљан чоек, шо си ја знај работата, еквивалент на @Daniel86 за останатите поправки. Секоја препорака, контакт, било тука, било во пп сеедно е добредојдена.
 

Pulse

Practice makes perfect
26 октомври 2014
1,306
1,393
127.0.0.1
petrov.mk
Само декодирање од телефони, за промена на хардверски компоненти на мобилни можам да ве пренасочам кон колегата што ми беше во мобиларата. Така бевме поделени, јас софтвер тој хардвер :D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
2,993
3,364
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
AOC LED 27" I2781FH
OS
Windows 10
@Torte Mobile Екран на Nokia Lumia 1520. нарачан ми е екранот, треба да се замени. гледав видео чисто информативно, и си треба мајстор за тоа. ме интересира колку е работна рака за замена на екранот, пошто постоечкиот е излезен од лежиштето и страв ми е да не го поткачам и да го откорнам екранот и да оштетам нешто друго. понуда во пп или тука ќе те молам :)
 

Torte Mobile

Gaining Experience
17 ноември 2015
263
243
@Torte Mobile Екран на Nokia Lumia 1520. нарачан ми е екранот, треба да се замени. гледав видео чисто информативно, и си треба мајстор за тоа. ме интересира колку е работна рака за замена на екранот, пошто постоечкиот е излезен од лежиштето и страв ми е да не го поткачам и да го откорнам екранот и да оштетам нешто друго. понуда во пп или тука ќе те молам :)
Имаш комплетен екран и тач така?
прати слики или линк да видам
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
2,993
3,364
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
AOC LED 27" I2781FH
OS
Windows 10

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,571
Мислења
820,806
Членови
28,233
Најнов член
dejanoskia
На врв Дно