Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

совет

 1. ContentBot

  Совет: Правете паузи помеѓу видео повиците

  Еден дел од работата од дома секако може да подразбира и подолги часови, но и повеќе состаноци „залепени“ еден по друг. Овие видео-состаноци, иако можеби на прв поглед се помалку стресни од состаноците во живо, сепак влијаат на учесниците. Група истражувачи од Microsoft откри дека видео-средбите...
 2. Miki98

  Дали Некој до сега успеал да си ги врати крипто валутите?

  Здраво другари Пред една година купив xrp некаде 100-200 и ги чував во payeer, бидејќи немав врска со крипто, и еден ден сакав да ги префрлам на друг валет,случајно некаде ги пратив во друга трансакција и не успеав да ги вратам. Исто така со dogecoins, ги бирав секој ден но немаше валет каде да...
 3. Miki98

  Предлог за инвестирање во крипто или графички

  Здраво Имам околу 3800$ сакам да ги инвестирам во нешто,да ги ставам или во крипто или да земам некоја графичка? Имам предходно инвестирано во xrp и xlm. Што од 480 xrp и 423 xlm не сум ги уште извадил. Што би одбрале? Еве некои Графички кои најниско ми е нудена од човек во мк,што не е...
 4. DarthJe5us

  Општа тема за монитори

  Затоа што гледам има еден куп теми каде што се бараат предлози за монитори, а сакав и јас да отворам една таква тема мислам дека е подобро да се почне нова тема каде што ќе може да се поставуваат вакви прашања. Сакам да купам IPS 144hz монитор ама сега дилемата ми е 1080p или 1440p, таа дилема...
 5. PC_GAMER

  Известување за сметка на Outlook.com

  На емајлот на Outlook ми пристигна порака на која пишува дека доколку во рок од 24 часа не кликнам на копчето за „запирање на процесот за деактивирање“ дека нема да можам ни да испраќам ни да примам е-пораки. Иако ја најдов во инбокс, искрено поракава ми е сомнителна. А забележав дека пораката...
 6. V

  Совет околу кариерно насочување, избор на технологии, јазици

  Здраво, Ми треба мислење, совет кон кои технологии да се насочам, а со тоа и каков девелопер би бил Frontend, Backend, Full Stack .. Краток background: Свежо завршен од SEDC академијата за програмирање (Full Stack) што трае година дена каде се помина Frontend (HTML, CSS, JavaScript, jQuery)...
 7. comakot

  Совет за мајнинг

  Дали се исплаќа да оставам да си копа секако не го исклучувам на вечер пц-то дур некогаш и со години не е исклучен освен во ретки случаеви каде ете сум инсталирал нешто па мора рестарт, па се мислев дали ќе има нешто вака да се извај дур седи навечер уклучен.Иначе имам gtx960 2гб и и5 4460 со...
На врв Дно