• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

radeon

 1. Gappo

  Проценка Sapphire R9 290 Tri-X OC

  Користена за гејминг. Работи нормално. Во добра состојба. Гаранција истечена. Цена: Молам проценка. Specs: VRAM: 4GB, GDDR5 GPU Clock: 1000MHz Memory Clock: 1300MHz (5200Mhz effective) TDP: 275W Output: DVI x2 / HDMI x1 / DisplayPort x1 За повеќе specs Слики:
 2. B

  AMD Radeon HD7850 2GB

  Ne e overkloknuvana, ja nemam koristeno 60%+, vo odlicna sostojba. Cena e 3000
 3. JensenInterceptor

  Зошто ефтините лаптопи најчесто имаат АМД Радеон или Интел графички картички, наместо Ен-Видиа?

  Сега размислувам да си зеам нов лаптоп, пошто би сакал батеријата да трае подолго, ама и да има повеќе РАМ меморија, 8 гига бар. Ќе се задоволам со Интел и-3ка, не мора да е и-5ка, пошто не ми вреди да фрлам пари за компјутер што ќе се користи во главно за пишување документи, сурфање Веб и...
 4. Skorp

  Проценка Продавам 2x ATI Radeon 470/4GB (Mining Edition)

  Продавам 2 графички картички ATI Radeon Sapphire 470/4gb (mining edition) користени 4 месеци за mining. Картичките се исчистени и во одлична состојба. Контакт: 071273139 - Филип
На врв Дно