Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

macedonia

 1. Miki98

  Виртуелно интернет балансирање: Креативни описи на мултипле ВАН, за Побрз Интернет

  Здраво ит другари Дали знаете дека може да имаме многу силен интернет со Мултипле ВАН, замислете во Скопје со над 10000Mbps . Пример слика: Мултипле ВАН што значи балансирањето и оптоварувањето каде што повеќе конекции се претвораат во вистинско шоу! Секоја конекција е кловн или акробат што...
 2. B

  Последна IP адреса пред пакетот да ја напушти Македонија

  Здраво дечки имам чуден проблем со интернетот, на tracert губи пакети некаде (прикачена слика) и сакам да знам дали една од адресите е последната во Македонија, користам оптика од Телекабел и мислам (не сум сигурен) дека користат последен канал/сервер пред пакет да ја напушти државава од...
 3. M@RKO

  Официјална лиценцирана македонска верзија на друштвенара игра Монопол

  Се подготвува да се пушти во Македонија македонска лицрнцирана верзија на друштвената игра Монопол. До сега сме инале можност да видиме разно разни Монопол македонски верзии но официјална лиценцирана до сега не. Оваа верзија колку што се информирав е дизајнирана во САД а печатена во...
 4. M@RKO

  Kinemoe.mk-македонска стриминг платформа

  После повеќе месеци од работењето на првата македонска стриминг платформа Gley сега се појавува и втора. Оваа стриминг платформа нуди исклучиво само македонска продукција содржини на филмови, серии и шоуа. Стриминг платформата е на СИНЕМОН МЕДИА ФАКТОРИ ДООЕЛ и режисерот и директор на Алфа тв...
 5. G

  Онлајн Бизнис од Македонија и како да се успее?

  Дали некој може да споделе искуства и совети за онлајн бизниси (Dropshipping, Affiliate Marketing, Internet Marketing, Online Selling) од Македонија, процесот од почеток до крај?
 6. Surreal

  Каде можам да најдам Wi-Fi карта за лаптоп

  Здраво, сакам да прашам каде во Македонија или дали воопшто постои продавница што продава Wi-Fi картички за лаптоп. Се работи за Intel 7260HMW, но и друга PCI-E карта би завршила работа.
 7. hemicharot

  Портабл ЦД Плејер

  Онака од чиста љубопитност, има негде у мк портабл цд плеери, нешо вакво?
 8. Глупав

  Музика Музика славен да бидам

  Знам дека за некое време и ние ќе станиме ко оние странцине и дека најверојатно ќе слушаме преку Spotify или Google Play или Deezer или нешто слично ама сепак сакам да си имам offline архива... па ме интересира каде можам да најдам некоја lossless FLAC формат на Македонска Музика... друго...
 9. DonFrozex

  [Анкета] Купување со Пејпал во Македонски продавници

  Знаеме сите каква е моменталната ситуација со Пејпал во Македонија.. но ме интересира дали доколку би имале можност да купите од било која онлајн продавница во Македонија преку Пејпал - дали би го направиле тоа? Зошто да? Зошто не?
 10. vladealfagv

  Battery Replacement iPhone 6S

  Дечки не сакам да бидам погрешно сфатен, ова не го правам како реклама! Но би сакал да Ви дадам една информација која ќе Ви биде од корист, особено за оние кои користите iPhone 6S. Apple на 21.11.2016 објави нов програм за бесплатна замена на батерија на iPhone 6S моделите произведени во...
На врв Дно