• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Портабл ЦД Плејер

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,128
3,336
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
AMD Radeon R9 290 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Тешко кај нас тоа, btw поголем шизик ќе бидеш со вокмен. :p
 
Последна промена:

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
849
919
Имам ист ваков дома, сони, а и вокмен имам ако ти врши работа :)
 

dreamson

Gaining Experience
8 ноември 2009
255
409
Sony Discman D-193 ваков имам, колку само цд-а во времето има извртено само тој знае. Уште функционира како што треба.

Не е за продавање.
sony-discman-d-193-slika-39057556.jpg
 

Saso PC

Gaining Experience
5 април 2018
164
236
Да не бидам многу паметен а блу реј режач портабл?
 

Nostradamus

Gaining Experience
23 мај 2017
69
68
Скопје
Реално денеска еден имаш СД Картици со 128 гигабајти што можеш и FLAC да тераш на телефон. Не би знаел зошто ти треба ЦД-иња освен ако музиката ти е на нив. Ми се шеташе едно Сони или Панасоник негде по куќа и мене, прашањево ме тера да го барам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,531
Мислења
846,094
Членови
29,330
Најнов член
Leonard
На врв Дно