• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Музика Музика славен да бидам

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
823
507
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Знам дека за некое време и ние ќе станиме ко оние странцине и дека најверојатно ќе слушаме преку Spotify или Google Play или Deezer или нешто слично ама сепак сакам да си имам offline архива... па ме интересира каде можам да најдам некоја lossless FLAC формат на Македонска Музика... друго поспецифичо и се наоѓа ама Македонско (Архангел, Мизар, Анастасија, па и поновиве) потешко...
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,496
11,777
youtu.be
Тешко малку дека ќе се најде во Flac, ретки се тие што рипуваат МК музика во Flac, можно е да се најде нешто на македонскиот тракер во мп3 формат, и тоа со не којзнае каков битрејт.
Со среќа потрагата :)
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,233
29,328
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
rutracker.org
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
823
507
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
@psyside мислам дека од тебе на друга тема ја имам добиено информацијата и прилично мe служи, межутоа за горенаведеново ќе треба да тражам други извори...
 

Војвода

Unstoppable
26 октомври 2012
2,139
3,393
Скопје
Војвода's setup  
Processor & Cooler
i7 4790k @4.5ghz - 1.2v || Noctua D14
Motherboard
Asus z97-A
Storage
OCZ Vector 128gb (OS) + Samsung 840 pro 512gb + WD Blue 320gb + WD Blue (EZEX) 1TB
PSU
Antec TPC 650w 80+ Gold
RAM
2x8gb DDR3 G-Skill Sniper CL11 @2400mhz
Video card
XFX RX 580 GTS
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum/Logitech G400S/Logitech mx310
Keyboard
Asus Strix Tactic Pro ( CherryMX Brown)
Audio
E-MU 0202 + Marantz sr5500 + DIY speakers + Eltax Atomic A 10 sub + SteelSeries 9h
Monitor
Dell U2414H 1080p @74hz
OS
Windows 10 Enterprise LTSB
Знам дека сум Офтопик, но секоја чест за името на темата.
Ми го привлече вниманието со својата оригиналност.
Навистина фасцинантно.
 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,606
14,615
Тешко малку дека ќе се најде во Flac, ретки се тие што рипуваат МК музика во Flac, можно е да се најде нешто на македонскиот тракер во мп3 формат, и тоа со не којзнае каков битрејт.
Со среќа потрагата :)
rutracker.org

Од Леб и Сол, Анастасија, Мизар, Балашевиќ...
Во FLAC друже krema
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,496
11,777
youtu.be
WoW,
То је веч друга прича друже FLEGMA
tnx
Се надевам дека Глупав ќе најде тоа што бара :)


btw ... @FLEGMA
Ако има FLAC од Рокери с` Мораву имаш пиФо од мене :D
 
Последна промена:

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,302
4,578
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Знам дека за некое време и ние ќе станиме ко оние странцине и дека најверојатно ќе слушаме преку Spotify или Google Play или Deezer или нешто слично ама сепак сакам да си имам offline архива... па ме интересира каде можам да најдам некоја lossless FLAC формат на Македонска Музика... друго поспецифичо и се наоѓа ама Македонско (Архангел, Мизар, Анастасија, па и поновиве) потешко...
Можам да ти понудам да ги изрипувам овие што ги имам по дома (оригинали)
cd;s.jpg
 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,606
14,615
WoW,
То је веч друга прича друже FLEGMA
tnx
Се надевам дека Глупав ќе најде тоа што бара :)


btw ... @FLEGMA
Ако има FLAC од Рокери с` Мораву имаш пиФо од мене :D
За жал нема
Untitled.png

Од Балашевиќ се прекрасни FLAC-овите. Кој слуша нека се регистрируется и да не биде апла личер.
Од овде јас си исцуцлав едно чудо FLAC-ови. И многу се quality nazi во поглед на квалитет на „рипаното“
Нешто ко psyside наш :)
 
Последна промена:

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,233
29,328
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Bezel, quality, and tech nazi :D :D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #12

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
823
507
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Можам да ти понудам да ги изрипувам овие што ги имам по дома (оригинали)
Погледнете го атачментот 59377
па нема да биде само за мене нели??? да се надеваме дека ќе биде и за идните генерации, а за таа работа пивото нели од мене ќе биде... ако се приклучат и другите со кој што најде, нема да е лошо... (ок е и .wav, па сам да си ги конвертирам...)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,898
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно