Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Официјална лиценцирана македонска верзија на друштвенара игра Монопол

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
1.032
258
Се подготвува да се пушти во Македонија македонска лицрнцирана верзија на друштвената игра Монопол.
1698758658424.png

До сега сме инале можност да видиме разно разни Монопол македонски верзии но официјална лиценцирана до сега не.

Оваа верзија колку што се информирав е дизајнирана во САД а печатена во Холандија. Лиценцата е Hasbro gaming и Winning Moves кој имаат правено и други верзии на Монопол.


1698758702436.png

Ќе биде целосно адаптирана за македонскиот пазар и играчи што значи ќе има градови и места од Македонија, сигурно и паритеќе бидат денари.

Многумина ќе се бунат што е пишано North Macedonia а не само Macedonia но колку што добив информација тоа морало да биде така во лиценцата.

Ќе се продава по цена од 2200 денари. Ќе имало некоја забава каде ќе се случи и промоцијата и пуштањето во придажба на играта. После тоа ќе се продава низ Македонија некаде во некој продавници.

Имаат свој профили на Инстаграм и Фејсбук па може повеќе да се информирате од нив.


Некој модератор ако може нека го среди насловот, сум пишал друштвенара наместо друштвена.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.285
Мислења
977.824
Членови
35.577
Најнов член
OLIVER STANKOVSKI
На врв Дно