Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

kindle

 1. Продавам Kindle Paperwhite 10th Gen 8GB Wi-Fi w/ ADS Sage

  Продавам Kindle Paperwhite 10th Gen 8GB Wi-Fi w/ ADS Sage

  Киндлот е купен пред една година и е многу малку користен за две книги, практично нов така ми стои дома. Има поддршка за Audible и блутут слушалки. Апдејтиран на последниот Фирмвер од Јануари 2024, доаѓа во оригиналната кутија со оригиналното кабелче. Цена 5000ден, фиксно. Праќам и по карго.
 2. Melisandre

  Amazon Direct Kindle Publishing

  Некој да има искуство со платформава? Вака грубо што ја разгледав нема забрана за публикување е-книги од било која држава, нити јазик.
 3. JensenInterceptor

  Навлака или покривка за заштита од отсјај на таблет Асус Зенпад 8?

  Имам таблет Асус Зенпад 8 инча, најверојатно модел z380m. Супер е за читање, само проблемот е што екранот е мазен и дава отсјај на позадинско светло кога читаш. Барав во нашиве мобилари, ама немаат покривка за заштита од отсјај. Има нешто на Амазон ама не знам дали е тоа тоа и колку е добро...
На врв Дно