• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

kindle

 1. Melisandre

  Amazon Direct Kindle Publishing

  Некој да има искуство со платформава? Вака грубо што ја разгледав нема забрана за публикување е-книги од било која држава, нити јазик.
 2. JensenInterceptor

  Навлака или покривка за заштита од отсјај на таблет Асус Зенпад 8?

  Имам таблет Асус Зенпад 8 инча, најверојатно модел z380m. Супер е за читање, само проблемот е што екранот е мазен и дава отсјај на позадинско светло кога читаш. Барав во нашиве мобилари, ама немаат покривка за заштита од отсјај. Има нешто на Амазон ама не знам дали е тоа тоа и колку е добро...
На врв Дно