• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Навлака или покривка за заштита од отсјај на таблет Асус Зенпад 8?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

JensenInterceptor

Gaining Experience
28 ноември 2015
577
221
Скопје
tunephp.blogspot.com
JensenInterceptor's setup  
Processor & Cooler
i5-7500 Kabylake
Motherboard
Asus Prime b250m plus
Storage
1TB HDD Western Digital
PSU
Cooler Master 500 Watt
RAM
16 GB, DDR 4, 2133 MHz, Non-ECC, DIMM, CL15
Video card
GeForce GTX 1050 2B
Case
Cooler Master Elite 343
OS
Dual boot: Ubuntu 16.04, Windows 10
Имам таблет Асус Зенпад 8 инча, најверојатно модел z380m.
Супер е за читање, само проблемот е што екранот е мазен и дава отсјај на позадинско светло кога читаш.
Барав во нашиве мобилари, ама немаат покривка за заштита од отсјај.
Има нешто на Амазон ама не знам дали е тоа тоа и колку е добро.
Еве што најдов: https://www.amazon.com/Protector-Co...int-Bubble-Free/dp/B06XDYGM2V#customerReviews

https://www.amazon.com/Dmax-Armor-A...print-Protector/dp/B072PYGXWD#customerReviews

Дали да се глупирам и да купам од Амазон или има некое друго чаре?
Има можеби вакви во Македонија?
Или да го сменам таблетов со Киндл и покрај тоа што Киндл нема Хром нити можеш белешки да пишуваш, нити пак имеил да пратиш?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

JensenInterceptor

Gaining Experience
28 ноември 2015
577
221
Скопје
tunephp.blogspot.com
JensenInterceptor's setup  
Processor & Cooler
i5-7500 Kabylake
Motherboard
Asus Prime b250m plus
Storage
1TB HDD Western Digital
PSU
Cooler Master 500 Watt
RAM
16 GB, DDR 4, 2133 MHz, Non-ECC, DIMM, CL15
Video card
GeForce GTX 1050 2B
Case
Cooler Master Elite 343
OS
Dual boot: Ubuntu 16.04, Windows 10

ntb91

Gaining Experience
27 март 2018
91
83
Да. Да нема отсјај за да биде читањето поудобно.
Мора да има во некоја мобилара, таму најчесто има такви фолии. Јас за таблетот за цртање купив баш мат фолија, ама тоа беше пред околу една година. Ако сепак не можеш да најдеш, а не ти се брза - aliexpress.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,020
Мислења
854,718
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно