Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

internet

 1. B

  Декодирање рутери

  SPEEDPORT PRO PLUS- model na ruter Posle 4 godini redovno plakjani smetki na mk telekom imav problem so konektiranje na ruter od Telekom de ,nikakva inforacija ne dobiv osven povrzete go postoeckiot ruter na noviot za da ima signal nikakvo objasnuvanje ne dobiv. Mislev se smenilo nesto deka...
 2. G

  Онлајн Бизнис од Македонија и како да се успее?

  Дали некој може да споделе искуства и совети за онлајн бизниси (Dropshipping, Affiliate Marketing, Internet Marketing, Online Selling) од Македонија, процесот од почеток до крај?
 3. Глупав

  Пристап до XAMPP од надворешна адреса

  Колку што знам ова е изводливо, а дојдов и до некоја алатка ngrok - secure introspectable tunnels to localhost која ветува дека го решава проблемот (но се плаќа), меѓутоа поради тоа што сакам tinkering, а и да ги разбирам работите како отприлика функционираат, прашувам за соодветни туторијали...
 4. JensenInterceptor

  Што да правам со вишок 15 метарски Етернет кабел?

  Ми дојде фина идеја, да поврзам два 5 метарски кабли со етернет на етернет приклучок, добивајќи интернет кабел од 10 метри. Се испостави дека 10 метра ми се доволни, и овој од 15 е непотребен. Освен канта, друго решение? Викате ќе ми го заменат за еден од 5 метра во Анхоч или некоја од комп...
 5. JensenInterceptor

  Како да поврзам десктоп компјутер преку Мобилен интернет?

  Дали може некој да ми објасни како да поврзам десктоп компјутер преку мобилен интернет? Да го уштекам како УСБ уред? Ама не ми дава избор да му кажам дека ќе биде „модем“, телефонов. Или да упалам Блутут на телефонов, па некако преку тоа, м? Сега пробав да додадам нова врска, Mobile...
 6. JensenInterceptor

  Зошто Интернетот е тапа(сецка) на АДСЛ кога некој збори на телефон?

  Стално кога некој збори на телефон, Интернетов станува тапа, сецка, само за обично сурфање страни го бива. Имам ONE пакет со телефон, Бум ТВ и Интернет. Сеа ставивме ZTE рутерче, онакво бело, од таму ни го дадоа. Дури ми е чудно како уопште работи. Не поврзуваш телефонски кабел со него, за...
 7. Pulse

  [Туторијал] cPay/CaSys PHP интеграција во 3 чекори

  Гледам многу прашања и дилеми има поврзано со ова, па решив да ги разоткриеме и решиме. Тоа што CaSys како платежен систем имаат малку документација и објаснувања, не ги прави да се недофатливи. Изгубив многу време додека и влезам во штос, но кога ќе сфатиш на крај како работи, ќе се чудиш дали...
На врв Дно