Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Cika

Powerline Ethernet адаптер Zyxel G.hn 2 (сет од 2).

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
4.000 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://store.zyxel.com/pla6457-eu0201f.html?___store=emea_de_storeview
Продавам 2xPowerline Ethernet адаптер, Zyxel G.hn 2, го користев пола година низ дома како солуција за стабилна конекција за HTPC, веќе не ми треба зашто се префрлив на Mesh WiFi (TP Link Deco m4).

b09cynsmqj.main.jpg


Појаснување: Овие адаптери служат за да искористите кабел за струја (штекер) како кабел за интернет таму каде што е неизводливо за пуштање, секако ако се на иста фаза. Доколку сакате, може да си купите и уште вакви адаптери и да ги поврзете со еден мастер.

Перформансите варираат драстично, ама барем во мојот случај, од 1 gbps локално, достигнуваше брзина од 70-250 мегабити.

Адаптерите идат со по еден краток мрежен кабел и се БЕЗ кутија.

Цена: 4000 ден.
Праќам по карго, достава низ Скопје бесплатна во работни денови. 077/704-843 Стефан.

Информации

Автор
Cika
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
45

Повеќе огласи од Cika

На врв Дно