Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Услуга за уплоад

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
243
240
www.youtube.com
Поздрав дечки, имам материјал од околу 1500 гигабајти кој што треба да го прикачам на Youtube, барам некој што има гигабитна брзина и би можел да помогне да завршиме работа, за услугата ќе си платам колку што треба.
Фала однапред
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.418
1.521

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.418
1.521
Поздрав дечки, имам материјал од околу 1500 гигабајти кој што треба да го прикачам на Youtube, барам некој што има гигабитна брзина и би можел да помогне да завршиме работа, за услугата ќе си платам колку што треба.
Фала однапред
Море Орце, шо напрае, шо сторе бе чоек?
Си се заборајл од снимајне :)

Испратено од телефоно
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
968
1.267
Скопје
Ако си на Телеком можеш преки нивната аpp да активираш 300mbps за 300 денари месечно мислам. Како дополнителен пакет е во категорија фиксен/интернет. Без промена на договор.
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
243
240
www.youtube.com
Ако си на Телеком можеш преки нивната аpp да активираш 300mbps за 300 денари месечно мислам. Како дополнителен пакет е во категорија фиксен/интернет. Без промена на договор.
Пробав на апликација брат немам таква опција имам 3000GB VDSL и уплоад спеед ми е 5mbps :D
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.340
1.075
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.086
2.386
Youtube нема да ти дозволи толку голем проток.
После неколку аплоади ќе ти каже да одмориш и да дојдеш за ден.
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.064
4.065
Скопје
hackitfree.github.io
Youtube нема да ти дозволи толку голем проток.
После неколку аплоади ќе ти каже да одмориш и да дојдеш за ден.
Не сум знаел ова ... Срамота Јутуб вакви работи :rolleyes:
Ништо - на 2-3ца да раздели по 500ГБ па да аплоудираат .
Еве јас се нафаќам прв . Нека дојде со ССД или ХД кога сака кај мене - со 150Мb/s за 8 саати ќе префрлам . Не треба ништо за услуга.. (y)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: maci

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.340
1.075
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Не сум знаел ова ... Срамота Јутуб вакви работи :rolleyes:
Ништо - на 2-3ца да раздели по 500ГБ па да аплоудираат .
Еве јас се нафаќам прв . Нека дојде со ССД или ХД кога сака кај мене - со 150Мb/s за 8 саати ќе префрлам . Не треба ништо за услуга.. (y)
Има ограничување само незнам колку е, лани правев аплоад на јутуб (мали клипови од 40-200мб) и после X гига излезе порака дека не може повеќе да се аплоадира. Па правев пауза до другиот ден како што кажа погоре членот.

Еве што викаат на нет: Youtube only allows its users to upload a measly 30 videos per day и горе-долу се совпаѓа со мојот случај

 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
243
240
www.youtube.com
Има ограничување само незнам колку е, лани правев аплоад на јутуб (мали клипови од 40-200мб) и после X гига излезе порака дека не може повеќе да се аплоадира. Па правев пауза до другиот ден како што кажа погоре членот.

Еве што викаат на нет: Youtube only allows its users to upload a measly 30 videos per day и горе-долу се совпаѓа со мојот случај

Сега видов треба да ти е верифициран профилот проверив кај мене и верифициран е..
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.086
2.386
Има уште еден проблем:
Не е само кликни аплоад.
Имаш едно чудо кликања за секое видео.

Почни си од дома и терај. Ќе ти требаат денови секако и многу кликање :)
 

Ron26

On your way to fame
4 мај 2019
748
997
џабе гигабајти си трошиш. Ако сакаш да си јутубер пробај да решаваш проблеми луѓе што имаат. Односно правење СЕО видеа на некоја тема. Ова гемплеј, не сме 2008ма некој да се замара да гледа.
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1.904
1.240
Брат не заебај конвертни ги видеата во помал битрејт, напрај го на 50-100 Mbps bitrate и после аплоадирај го. Не верувам дека ќе можеш да аплоадираш 1500 ГБ на еднаш, па макар и 10гига нет да е
 

Weeaboo

Practice makes perfect
23 февруари 2020
1.117
1.277
YouTube автоматски не го лимитира битрејтот? Зошто воопшто да би снимал со висок битрејт?

Ако не се лажам за 4К 60 FPS е околу 50 mbps со H264 кодек.
За FHD е 10-15 mbps со 60 FPS.
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1.904
1.240
YouTube автоматски не го лимитира битрејтот? Зошто воопшто да би снимал со висок битрејт?

Ако не се лажам за 4К 60 FPS е околу 50 mbps со H264 кодек.
За FHD е 10-15 mbps со 60 FPS.

Да, сакав и тоа да го кажам, ама незнаев како иде калкулацијата. Порано имаше guidelines од youtube за тоа со кој битрејт да ги аплоадираш видеата, ама не го најдов тоа сега.
 
18 септември 2020
446
341
Македонија
Пробав на апликација брат немам таква опција имам 3000GB VDSL и уплоад спеед ми е 5mbps :D
Побарај да ти ја измерат и проверат линијата, максималната брзина за уплоад што можи да биди е 10Mbps.
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
243
240
www.youtube.com
Sniper Elite 5 е прикачена :) ако ви се свиѓа контентот претплатете се на каналот и пишете коа игра следна да се снима.. пс.. моментално ја прикачувам The Witcher 3:Wild Hunt :)
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.064
4.065
Скопје
hackitfree.github.io
Sniper Elite 5 е прикачена :) ако ви се свиѓа контентот претплатете се на каналот и пишете коа игра следна да се снима.. пс.. моментално ја прикачувам The Witcher 3:Wild Hunt :)
Добро сето тоа е снимено со оваа опрема ?
1702724003171.png
После некој нека каже Радеон карти не ги бива ;)
И дека 5600Х "не е добар избор„ во 2023 :rolleyes:
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.064
4.065
Скопје
hackitfree.github.io

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.349
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно