• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

help

 1. DarthJe5us

  Општа тема за монитори

  Затоа што гледам има еден куп теми каде што се бараат предлози за монитори, а сакав и јас да отворам една таква тема мислам дека е подобро да се почне нова тема каде што ќе може да се поставуваат вакви прашања. Сакам да купам IPS 144hz монитор ама сега дилемата ми е 1080p или 1440p, таа дилема...
 2. JellyfitzDMT

  Packet Loss

  Пробам да идентификувам уште од вчера кој е изворот на packet loss проблемот што го имам. Првпат приметив кога почнав да пуштам некои онлајн игри. Специфично во случајот COD Warzone, каде packet loss-от варира измеѓу 20 до 60%. Pа го пингирав директно нивниот сервер преку PingPlotter и WinMRT. И...
 3. Buzaro

  Bios update

  Здраво вчера земав делови од сетек за пц. По склопувањето на компјутерот истиот не сакаше да постне. По пребарување на интернет дојдов до заклучок дека матичната во моменталнава состојба не го препознава процесорот и треба да се апдејтне биосот. Матичната е asus tuf x470 plus а процесорот е amd...
 4. K

  Baram pomos okolu vrabotuvanje kako web dev

  Zdravo, Se naogam vo skopje, ucev web dev okolu 8-10 meseci preku internet, nemam fakultet, nemam rabotno iskustvo, imam "okay" resume so proekti, znam: html, css, JS, vue, php(laravel), sql(mysql), nodejs, express. Nekolku meseci veke baram rabota kako full-stack/backend no nemozam da najdam...
 5. Umren

  Nekoj sto znae vBulletin?

  Ej zdravo! Jas sum Jane, me znaat i kako Umren od Twitch ili UmrenTV od YouTube kako choek so Kapche :D Momentalno barav dobra platforma za forum da napravam za community-to koe go sozdavam online... i mi preporacaa vBulletin. Go instalirav, aktivirav, itn na domain forum.umren.tv arno ama...
На врв Дно