1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Bios update

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Buzaro, 6 ноември 2019.

Тагови:
 1. Buzaro

  Buzaro
  Intern

  1
  0
  28 Јануари 2019
  Здраво вчера земав делови од сетек за пц. По склопувањето на компјутерот истиот не сакаше да постне. По пребарување на интернет дојдов до заклучок дека матичната во моменталнава состојба не го препознава процесорот и треба да се апдејтне биосот. Матичната е asus tuf x470 plus а процесорот е amd ryzen 5 3600 дали некој знае за сервис што може да ми апдејтне биос или некој да се понуди да ми рента ryzen 1,2 gen на пола саат да го направам сам
   
 2. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,665
  1,086
  28 ноември 2015
  Машко
  Оди во сет ќе ти направат.
   
  На Buzaro му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...