Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

hdmi

 1. rotkiv

  Проблем Проблем со Samsung Series 7 (4K UHD)

  Здраво на сите! Веќе неколку дена се обидувам да поврзам PlayStation4 (стандард верзија - fat) со Samsung Series 7 TV (Model number: UE43RU7092UXXH) . На телевизорот цело време стои No Signal порака. Еве листа од работи што се обидов да ги направам со цел да дојдам до слика од уредот...
 2. Продавам гејминг глувчиња Glorious Model I Matte White и Model D Minus Wireless Matte White

  Продавам гејминг глувчиња Glorious Model I Matte White и Model D Minus Wireless Matte White

  Двете глувчиња се отворени, тестирани 15 минути, и вратени во кутија. Комплет пакување, без гаранција. Glorious Model I: 2800 денари. Glorious Model D Minus Wireless: 3800 денари. Не испраќам по карго.
 3. Avid

  hdmi to vga, vga to hdmi

  Значи се збунив целиот. Ако компјутерот има само HDMI а мониторот само VGA, треба да се искористи VGA кабел кој ќе си влегува во мониторот нормално а на другиот крај ќе му се стави конвертор за да може да влезе VGA кабелот во компјутерот, така? Или HDMI кабел кој ќе си влегува нормално во...
 4. neW1

  HDMI 2.0a кабел

  Здраво дечки, Има ли некаде низ Скопје да се најде HDMI 2.0a кабел? За HDR ми е. Фала
 5. Lokvan

  Корегирање на бојата во приказот преку HDMI конекција кај AMD и Nvidia видео картички

  Актуелните AMD и Nvidia GPU-а кога мониторите на нив се прикачени преку HDMI конекција, мониторите ги третираат како телевизори и им испраќаат сигнал соодветен за телевизори. HDMI одамна не е само телевизиски конектор, и нејасно е зошто и AMD и Nvidia исистираат на гореопишаното. До сознанието...
На врв Дно