1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Трофеи освоени од koki

 1. 25
  Доделено: 25 Август 2019

  Гик

  Постирај 250 мислења.

 2. 30
  Доделено: 23 Јуни 2017

  Допаднати 100 мислења

  Твоите мислења се допаднати 100 пати.

 3. 20
  Доделено: 22 Декември 2015

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.

 4. 50
  Доделено: 3 ноември 2015

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!

 5. 10
  Доделено: 22 Јануари 2015

  Допаднати 25 мислења

  Твоите мислења се допаднати 25 пати.

 6. 5
  Доделено: 2 Декември 2011

  Допаднато мислење

  На некого му се допаѓа едно од твоите мислења.

 7. 10
  Доделено: 2 Декември 2011

  Wax on, wax off

  Постирај 100 мислења.

 8. 5
  Доделено: 2 Декември 2011

  Прво мислење

  Постирај едно мислење на форумот