• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Трофеи

 1. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
 2. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 3. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 4. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 5. 10

  Facebook

  Поврзи го твоето корисничко име со Facebook.
 6. 10

  Мобилна верзија

  Читај го форумот со темата за мобилни уреди.
 7. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 8. 10

  Топ Постер

  Вие имате 10 мислења кои се означени како најдобри, продолжете така!
 9. 15

  Femme Fatale

  w00t, скокна процентот на женски на форумот.
 10. 15

  Проверен Огласувач

  Ви честитаме, Вие сте наградени со трофеј Проверен Огласувач.
 11. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 12. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 13. 25

  Модератор

  Трофеј доделен само на модератори
 14. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 15. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 16. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.
 17. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 18. 100

  Зависност

  1000 пораки? Импресивно!
 19. 110

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)
 20. 137

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4
 21. 200

  Sensei

  Постирај 2000 мислења.
 22. 500

  ZOMFG

  Постирај 5000 мислења
 23. 1000

  Ѕвезда

  2000 Допаднати мислења
На врв Дно