• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Upgrade на графичка карта

Dajman

Gaining Experience
19 септември 2020
59
97
Сериозен ли си? (Реторичко прашање).
А да пробаш да исклушен то факинио афтербурнер и да играш без да знаеш коуку факин фпс има, а? Па после кажи да се нервираш ;)
Зависи до играта а и до човекот. На компетитивни фпс игри стварно се чуствуваат дроповите ако avg fps не се барем 10 fps над refresh rate на мониторот,за нервни луѓе каа мене тоа е голем проблем :D. На single player игри кој едвај ги терам (како cyberpunk) гасам афтербурнер и ја пратиш приказната,ги чуствуваш дроповите ама не се толку битни.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,083
16,402
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows

Cika

V.I.P
8 декември 2009
2,642
1,389
Јас имам 1060 3 гига во риго за играње, ако апгрејдам одам на минимум 3070 или 6800
Исто и јас, земав 144hz монитор и следна графика ќе ми е нешто во ранг на 3070, ама здравје коа ќе излезе lovelace како што е тргнало.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,083
16,402
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Исто и јас, земав 144hz монитор и следна графика ќе ми е нешто во ранг на 3070, ама здравје коа ќе излезе lovelace како што е тргнало.
160hz e 3440x1440. Без 3070 не бива
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,472
Мислења
845,154
Членови
29,292
Најнов член
ivica25
На врв Дно