1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Општа дискусија за торент тракери

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Tajson, 23 oктомври 2016.

 1. Software

  Software
  Gaining Experience

  505
  245
  15 Август 2007
  Машко
  да не има некој покана за Torent Leech ??
   
 2. viktormkd

  viktormkd
  Gaining Experience

  314
  296
  31 Јули 2011
  Машко
  Некој да прати покана за некој торент сајт наменет за Балкан (Екс Ју содржини), или да каже некој што е фри за зачленување?
   
 3. Software

  Software
  Gaining Experience

  505
  245
  15 Август 2007
  Машко
  serbianforum.org
   
  На viktormkd му/ѝ се допаѓа ова.
 4. krema

  krema
  Professor

  10,793
  10,343
  24 Јуни 2009
  Машко
  Пиратскиот залив дали ви го отвара, или проблемот е на друго место!?
   
 5. Avid

  Avid
  Guru

  4,505
  6,809
  21 Јануари 2009
  Отвора, побрзо од било кога.
  org
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 6. krema

  krema
  Professor

  10,793
  10,343
  24 Јуни 2009
  Машко
  btw кој оператор?
  Можеби випот ме зеза.

  Кај мене дава ерол 522 :D

  edit:
  Се закачив гајтанлес на еден комшиски интермец (телекабел) и го отвори експресно заливот на пиратите, барем магнетот да си го земам.

  Fuck VIP Fuck.
  Screenshot from 2018-03-13 19-55-20.png
   
  Последна промена: 13 Март 2018
 7. Avid

  Avid
  Guru

  4,505
  6,809
  21 Јануари 2009
 8. krema

  krema
  Professor

  10,793
  10,343
  24 Јуни 2009
  Машко
  јбг
  Изгледа вас телекомци не ве носи преку Cloudflare.
  Бар да ме насочи да потврдам дека не сум робот, да им кликам по тоа мостовите, колите и сообраќајните знаци, невидени мамојебачи.
  sorry for my badwords :D
   
 9. Avid

  Avid
  Guru

  4,505
  6,809
  21 Јануари 2009
  Не носи и нам. Ама не преку Софија :D
   
 10. krema

  krema
  Professor

  10,793
  10,343
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ќе мора да вадеме BG паспорти :D
   
 11. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  Да дадете насока од каде може да се најде пдф стручна литература, ајти од познативе издавачи и сл.?
   
  На mkextremer му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,747
  3,844
  12 Јануари 2016
  Машко
  Општо прашуваш, или нешто специфично? Си проверил во Заливот на пиратите?
   
 13. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,453
  920
  1 Април 2012
  Машко
  Library Genesis
   
  draganamon, Lokvan, lynx и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  Конкретно книгите на Sybex Mastering Hyper-V 2016 од John Savill. Линкот од кајсибебрат ги наоѓа само постарите изданија ова поновово го нема.
  Piratebay не ја отвара моментално.
   
 15. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,747
  3,844
  12 Јануари 2016
  Машко
  Провери си, имаш ПП. Инаку пиратите да ги бараш на некој од прокси mirror-ите како овој, пошто главниот сајт често е блокиран од чичко Сем (прават притисоци на интернет провајдерите.
   
 16. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,260
  2,493
  19 Јули 2013
  На IPT ја има оваа од ноември 2017-та во epub.
   
 17. Pej4o

  Pej4o
  Intern

  16
  2
  12 ноември 2015
  Машко
  Да не има некој покана за CrnaBerza и TorrentHR
   
 18. Avid

  Avid
  Guru

  4,505
  6,809
  21 Јануари 2009
  Ти пишав на Кајгана види ПП.
   
 19. beckamk

  beckamk
  Intern

  10
  0
  7 oктомври 2013
  Машко
  Здрaвo дaли некoј имa пoкaнa зa IPTORRENTS.Акo имa пишете ми вo ПП зa дa се дoгoвoриме зa пoкaнaтa.Фaлa oднaпред
   
 20. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,663
  1,758
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Пиши ми мејл во порака.
   

Сподели

Вчитување...