1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Општа дискусија за торент тракери

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Tajson, 23 oктомври 2016.

 1. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  644
  823
  25 Февруари 2016
  Машко
  Вчера отвараше, сега нешто не сака
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ThundeR

  ThundeR
  Gaining Experience

  240
  54
  7 oктомври 2009
  Машко
  неќе да е до близу..
  и на ТК не отвара :(
   
 3. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,484
  2,702
  9 Февруари 2011
 4. architect

  architect
  Unstoppable

  1,974
  2,359
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Imate opcija 2 na zamunda a se vika zelka.org

  Sent from my HTC One X using Tapatalk
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,557
  24 Јуни 2009
  Машко
  @architect
  Со исти акаунт или мора да се прави нов!?
  Дали е иста базата со zam*nda?
   
 6. architect

  architect
  Unstoppable

  1,974
  2,359
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Ако на времето ви текнува кога се поделија, т.е. некој од тимот на замунда им ја украде страната и ги блокираше останатите админи. Останатите админи од базата што ја имаа ја направија zelka, а во нејзе се влегува со истиот акаунт како и на оргиналната замунда офц нели ако ви се стари акаунтите.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,557
  24 Јуни 2009
  Машко
  Пробав со мојот акаунт да се најавам и не пројде, ама затоа направив нов акаунт и влегов:)
  фала
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dingo

  Dingo
  Intern

  229
  32
  9 Август 2012
  Машко
  Студент
  Кај мене не ми отвора исто, освен www.bg-z*mu%^a.net
   
 9. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,510
  6,574
  27 Март 2014
  Изгледа рикна и Замунда.. Полека почнаа да го чистат сајтовиве.
   
 10. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,124
  1,264
  25 ноември 2014
  Кикес мртов
  Пајратбеј мртов
  Замунда мртов
  Екстраторент - сеа за сеа жив ама се пичам дека ќе го скинат
  Шо к*р ќе праиме коа ќе го сецнат и него.
  :/
   
 11. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,764
  7,221
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Kickass не е мртов, барајте dxtorrents.
   
 12. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,277
  20 Февруари 2011
  Машко
  Исто така и пиратбеј не е мртво thepiratebay барајте на гугл ке излезе.
   
 13. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,528
  11 Декември 2008
  Машко
  rarbg se drzat dobro isto
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,659
  4,109
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Изглеа се воде војна во Deep Web...
   
 15. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  354
  263
  25 Август 2016
  Машко
  Се плашев денот кога ке дојде... замунда златна кога ќе ја нема. :silentsry:
   
 16. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,557
  24 Јуни 2009
  Машко
  Злaтен рудник :)

  Sent from my LG-H220 using Tapatalk
   
 17. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  635
  1,359
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Zamunda е бижутерија во однос на руските торент сајтови.
   
  На Fatal1ty_ и bogoevski им се допаѓа ова.
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,939
  27,610
  4 Септември 2008
  Руските торент сајтови не постигнуваат максимална брзина за 10 секунди, а 99% од времето симнуваат со 1/4 од максималната, така да се тоа е тапа у споредба со Замунда.
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Avid

  Avid
  Guru

  4,627
  6,978
  21 Јануари 2009
  Не верувам дека Замунда е отидена. Мислам дека само имаат проблем и ќе се вратат.
  Wow. Колку само ова нема никаква врска со Замунда.
   
 20. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,398
  3,117
  4 Септември 2008
  Ја немам користено 2-3 години последно што знам дека рипови од 4-5 гига ги немаше туку се беа со послаб квалитет, сега незнам каква е ситуацијата.
  Ако е уште исто останато џабе брзината ако квалитетот на торентите е слаб, рарбг моментално за филмови и серии е доста солидна.
   
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,939
  27,610
  4 Септември 2008
  На rutracker има од пиле млеко, ама ако е торентот нов споро иде download (зборам ако имаш брз нет) ако си на 10-30 ништо нема да ти смени, јас сакам кога симнувам да вадам макс брзина, али не иде.
   
  Последна промена: 24 oктомври 2016
 22. Ab@ace

  [email protected]
  Gaining Experience

  443
  393
  21 Мај 2016
  Машко
  Extratorrent добра алтернатива од кикасс дури и подобар заминда има проблем нешто

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 23. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  635
  1,359
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  На rutracker навистина не постигнува максимум за 10 секунди. Али 99% од времето ми симнуваат со максимална брзина.

  Нет имам 30ка, и увек макс ми е. Сеа незнам како е на појаки пакети, ко во твојот пример.
   
 24. chemioftw

  chemioftw
  Gaining Experience

  361
  203
  26 Март 2015
  Машко
  Галичанец
  P R I V A T E T O R R E N T Z B O Y S
  Освен ако и нив не ги скинат..
   
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,939
  27,610
  4 Септември 2008
  Лесно е со 30, пишав горе. Ако имаш 150 како мене неможеш да стигнеш ни до 1/2 со што се убива поентата на брз данлоад - интернет. Затоа за мене СЕКОГАШ број 1 ќе биде Замунда, немам стрплење да чекам 1h за филм од 2-3GB (пример) поготво кога очекувам некоја епизода со мерак.
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...