• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Каков спорт спортувате и зошто?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Каков спорт спортувате и зошто?
Еве јас прв да почнам.Јас спортувам карате,сега за сега не планирам да се занимавам професионално,туку само за рекреација.Ви препорачувам да тренирате карате бидејќи се размрдувате,(а не по цел ден на ПЦ ќе се здрвите),ве прави по озбилни,сигурни во себе,смирени и релаксирани.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
хмммммз.. Интересна тема..
Во моментов тренирам прсти на тастатура :) и чак пат ШАХ :))

Инаку карате тренирав од пред да почнам нашкола до 7-8 одд некаде. Само сега.. мрза јбг..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Се гледа по аватарот.:LOL:
Па и тоа е тренинг.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Одбојка рекреативно, mount-biking полупрофесионално.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Во слободно време (кое го имам се помалку) играм пинг понг а нешто поретко фудбал.

BTW
I'm a goalkeeper. :)
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
До пред 2 години одев на билдинг потоа се откажав. А инаку играм фудбал повремено.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Пливање воглавно, оти според мене е многу добра рекреација.
Единствен проблем е тоа што мора само лето. Немаме уште прифатливи цени за покриените базени.
 

BSOD

Intern
5 јуни 2008
709
46
Професионално собирам прашина......а и понекогаш глумам спектакуларни повреди во прва минута фудбал,баскет итн.:)
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,276
334
Карате.. како што наведе Стане, каратето ве прави психофизички појаки и поиздржливи, и со тоа стекнувате стравопочит и станувате вистинска мадафака (простете поради зборов) :))
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Спортувам пинг-понг, бидејќи се друго што сум спортувал ми е забрането поради повреди и 3 операции на коленото од скејтерство :p и така само пинг-понг играм затоа што тоа го правам веќе 15 години и премногу ми е ќеиф кога го тепам thricer кој е и член на овој форум.

Благодарам. :bravo:
 

drowsy

Intern
11 април 2007
229
6
Jas trenirav rakomet okolu 7 god. i posle mnogu krizi klubot se raspadna i otide se u ...
Planiram od slednata godina da treniram Wing Tsun ama ke vidime... ne se znae.
Inache karate kako sport e ubavo da se trenira ama e naj nepraktichna veshtina u svetot koja nemozhesh da ja primenish u real life. Izashla karta. to sam jednom objashnjavao vi znate :] AJMO TAROT
 

The_Darkness

Gaining Experience
17 мај 2007
103
53
тренирав кошарка на времето, ама поради обврски на факултет сега играм само рекреативно и многу поретко,како и фудбал,пинг понг итн.
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Последнава година поретко се бавам со спорт. Инаку, кога се збираме екипа, се бавам со фудбал и пинг-понг, а причините се едноставни: интересно ми е. :)

:bravo: Same thing here

Ааа да ќе заборавев, и шах исто така, ако сака некој може да прајме по Skype.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Шах - спорт?!?!?!?!?!

Поголем спорт е Нелути се човече, покрај поместување фигури имаш и фрлање коцка.
 
M

Mr.Alien

Гостин
@ aleksandar_te

Аууу....колего! Каков лапсус.
Извини, но тука не можам да се сложам со тебе.
Шахот е спорт, колку тоа да се чинело чудно некому. Можеби во основа е игра, но каква игра - една од најинтензивните интелектуални игри! Со оглед дека се работи за натпревар помеѓу две личности, уврстен е и во категоријата спорт.
Прав ерес е шахот да се потценува.
Јас шах страшно почитувам, но за жал имам малку време да му посветам. Одвреме-навреме играм со компјутерот (Fritz 10), а за анализи на партии исто така Fritz 10 и Chessbase 7.

Порано, кога го немав стомакот и кога повекето од мое опкружување сеуште не ги фатила мрза, игравме фудбал - јас бев голман.
А кога бев доста помлад, тренирав боди билдинг.
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
Моментално ова спортувам :p


иначе играм секој викенд и секој вторник фудбал ,ради тоа што убаво е здравјето ...
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
@Mr.Alien

Нормално дека шахот е спорт, претходниот пост го испратив да видам реакција од шахисти. И јас често играм шах, цела фамилија ми се прваци. Меѓутоа, ако шахот е спорт затоа што е игра каде се натпреваруваат двајца и се користи мозокот, тогаш и натпревар по програмирање треба да е спорт :rolleyes:

Админи/модератори, извинете за оф-топик, ама ме испровоцира :D
 

Wild Rose

Intern
18 мај 2008
77
12
До пред неколку години активно тренирав одбојка и пливање, сега имам време само за Power Plate.
 
M

Mr.Alien

Гостин
@aleksandar_te

Нема гајле, секој има право на свое мислење. Туку, кој шахист е од твоја фамилија (име и презиме)?
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Александар Петровски (поранешен шампион, сега не е многу активен) , Игор Петровски (шампион на МК до 14 години).
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,179
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно