Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

звучници

 1. Проценка за Logitech Z313 (делумно функционални)

  Проценка за Logitech Z313 (делумно функционални)

  Барам проценка за звучничињава, домашно користени, но со проблем: едниот канал е значително потивок. Опис на проблемот: Тестирани се сателитите на друг output, не е до нив. Добив сугестија од член кој сериозно ја владее електрониката дека проблемот најверојатно е во некој конектор (тука треба...
 2. Banjifiko

  Купувам активни (аудио) монитори

  Понудете активни монитори, до 15К за пар.
 3. hemicharot

  Прашање околу постар 2.1 speaker system

  Хелоу хелоу, Епа вака, имам долго долго време веќе еден сет звучници (2.1 setup) и феноменално звучат (барем за мене ¯\_(ツ)_/¯ ) но ги немам користено долго време и прекинав да ги користам пред речеме година-две дека ми правеше проблем инпут конекторот за во пц, ама еве сега пак ги извадив од...
 4. efto

  Платно за звучници

  Каде кај нас може да се набави црно платно за звучници? Мене конкретно не ми треба за таа намена туку од него да направам рамка за на ѕид во која ќе се проектира слика од проектор. Платното треба да не одбива светлина (мат а не немат :) ) На ибеј ги најдов овие: Beige/Grey/Black Speaker Cloth...
 5. Глупав

  Звук "на старо" или што би рекле помодерно "половно"

  Да не биде после она "во предпоследен момент", да си прашам со време: Голема е можноста да купувам звучници "на старо" или што би рекле: скоро купени, малку користени , со многу пониска цена отколку во продавница (најверојатно од некој пишман аџија)... Веќе намерив едни... Ете и прашањето што би...
 6. FiC DoGG

  Изработка на bluetooth звучник

  Конечно се решив да направам звучна кутија за bluetooth звучникот за во работилницата. Кутијата ќе биде изработена од обичен бор, бидејќи веќе имав неколку даски дома, и квалитетот на звукот и не е толку важен покрај сета бука во работилницата. Прво со убодна пила ги исеков на груба должина...
 7. Lokvan

  Mini Karlsonator евтини звучни кутии за самоградба, во комбинација со евтин засилувач TDA7297

  На предлог од @omegaRED решив да отворам тема за DIY изведба на активни звучници. Идејата дојде во дискусија за комплет евтини звучници за домашно кино. Условите беа едноставни: систем со 4 или повеќе звучници за што помалку пари, а со квалитет споредлив или подобар од комерцијално достапните...
На врв Дно