Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Banjifiko

Проценка за Logitech Z313 (делумно функционални)

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен со траги на користење
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Барам проценка за звучничињава, домашно користени, но со проблем: едниот канал е значително потивок.

Опис на проблемот: Тестирани се сателитите на друг output, не е до нив.
Добив сугестија од член кој сериозно ја владее електрониката дека проблемот најверојатно е во некој конектор (тука треба да напоменам дека еднаш беше сменет џекот за слушалки), со инструмент измерив се што ми беше лесно достапно, и за жал не го лоцирав проблемот.
Тука престанува и мојата желба да се тормозам повеќе со нив, затоа решив да побарам проценка, и доколку нема, да одат во расход (постои план B за DIY проект со делови од нив)

  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
Banjifiko
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
796

Повеќе огласи од Banjifiko

На врв Дно