Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

server

 1. Продавам Rack Server HP HPE DL360 Gen9 и Dell R620 замена за Nvidia Rtx3090 AMD RX7900 или PS5

  Продавам Rack Server HP HPE DL360 Gen9 и Dell R620 замена за Nvidia Rtx3090 AMD RX7900 или PS5

  Продавам/менувам рак сервери: 1.HP HPE DL360 9 Gen - premium refurbished Proliant DL360 G9 SFF 2xE5-2680 V4 2.4-3.3Ghz (2x14CPU cores 56 Vcores) 2x 35Mb Cache 32GB DDR4 ECC RAM 2x500w napojuvanje HP Smart Array P440ar/2-GB SAS Controller 8 SFF drive bays total with Optical bay ===599Eur===...
 2. Miki98

  Raspberry Pi Server и Nas

  Здраво ит другари. Еве нешто интересно со Raspberry Pi како да го направиме сервер или nas,и мене ми треба да го направам слично,во оваа тема сакам да дискутирам за помош како може да го направам Raspberry Pi како сервер или нас стораге. Јас сакам да го направам со ссд во него да има save files...
 3. QhostMK

  Qhost.mk - BLACK FRIDAY : 50% попуст на сите веб хостинг и ВПС планови

  BLACK FRIDAY попусти со Qhost.mk 50% Попуст на сите веб хостинг пакети. ИСКОРИСТИ КУПОН КОД : BFQHOSTIT Веб Хостинг план Старт - BlackFriday цена 1200 ден. Веб Хостинг план Персонален - BlackFriday цена 1600 ден. Веб Хостинг план Бизнис - BlackFriday цена 2100 ден. Веб Хостинг план Премиум -...
На врв Дно