Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Ocr

Продавам Rack Server HP HPE DL360 Gen9 и Dell R620 замена за Nvidia Rtx3090 AMD RX7900 или PS5

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
440 €
Истекува

Опис

Гаранција
 1. Да
Карго
 1. Да
Edno parce od dvete za 27.000mkd promo fiksno

Продавам/менувам рак сервери:

1.HP HPE DL360 9 Gen - premium refurbished

Proliant DL360 G9 SFF

2xE5-2680 V4 2.4-3.3Ghz (2x14CPU cores 56 Vcores) 2x 35Mb Cache
16GB DDR4 ECC RAM
2x500w napojuvanje
HP Smart Array P440ar/2-GB SAS Controller
8 SFF drive bays total with Optical bay

===599Eur===
Во готово или на фактура - 6 месеци гаранција.

Може замена за Графичка со кутија Nvidia RTX3090, AMD RX7900XTX или евентуално PlayStation 5 конзола па понудете.

2.Dell R620 2x E5-2670 v2 128gb ram
- 2x Intel Xeon E5-2670 V2 CPU
Total Cores 20, Total Threads 40
Max Turbo Frequency 3.30 GHz, Cache 25 MB Intel®
 • 2.5" 8Bay
 • Dell PERC H710 mini RAID Controller
 • 2x napojuvanja
 • 128gb ram DDR3 (4x32gb ECC Samsung 1866mhz)
 • 2x PCIe x16
 • 2x Gigabit Ethernet RJ 45
 • 2x 10Gigabit ports
===599 Eur===

Во готово или на фактура - 6 месеци гаранција.

Може замена за Графичка со кутија Nvidia RTX3090, AMD RX7900XTX или евентуално PlayStation 5 конзола па понудете.

Информации

Автор
Ocr
Поднесена
Последна промена
Прегледи
454
На врв Дно