Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

phone

 1. Нема Слика

  Samsung A22 5G

  https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a22_5g-10873.php 4/64 Нов со гаранција, два дена работен вклучен sync и потоа оставен во кутија
 2. Глупав

  Проценка Xiaomi Mi 9 SE (Special Second Edition) 6/64

  GSM Arena Spec Android Version 10 MIUI 12.0.4 Global Stable Слики може во ПП за посериозни пошто е стакло (цело време со силиконска како и заштитно од спреде) NOTE: после соодветна проценка можеби ќе иде на продажба...
 3. Глупав

  Телефон без NFC со Mi Smart Band со NFC за безконтактно плакање

  Меркам понов модел на поеконимична варијатна на телефон без NFC (се надевам и дека наскоро ќе се добие Android 10 на него). Исто така од одредени причини сакам да имам безконтактно плаќање на него, па меркам и Mi Smart Банд 4 NFC верзија, (меѓу другото и поради следење на sleep cycle). Дали е...
 4. Garfield'

  Каде може да се најде оваа во МК?

  Здраво другари Од каде можам да најдам вакво држач на камера за телефон,ми треба за снимање на вида. Во Скопје го има некде?(за iphone xs,iphone x,ми треба) БЛАГОДАРАМ ОДНПАРЕД. Доколку го нема во мк(во било кој град) може некој да го нарача ќе се плати предвреме.. up,доколку има некој...
 5. Garfield'

  Дали рикнала Матичната плоча на телефонот?

  Здраво на сите. Имам еден проблем со телефон sony xperia SP c5303,ми е даден да го направам,но телефонот не дава никаков сигнал за живот,го ставам на пц,пробам да го флешнам се губи,го отклучив боотлоадерот преку fastboot,но телефон пак ништо не покажува,празен бил,го ставив на полнач пред да го...
 6. Garfield'

  Проблем не прима firmware wiko k300

  Здраво Има еден телефон wiko k300. При уклучување само оди на fastboot и толку не сака recoverу да се укличи. Пробанo да се флешива преку мтк sp flash tool. Таман го прочита усб-то пак го снема и пак исто чита го не го чита,значи прекинива на download при црвеното пнење на мтк sp flash tool. Е...
 7. Garfield'

  Проблем боот преку телефон на компјутер

  Здраво Сакам да отворам тема Во врска со тел. Како да боотира на комјутер било кој windows или linux. Забелeжав еден проблем во мојот телефон samsung j5 Имам симнато windows и linux И пробам да боотира преку телот. на сд картичка не сака,не ни покажува каде да боотира. Зедов еден кинески тел...
 8. ApexAlex

  Gadged Shieldz dobri se ili?

  Nekoj ima iskustvo so ovie? sakav skin da zemam od dbrand no nekako koga otvoriv, 13$ za edna hartija, da razbiram 3M i ima teksura na samata hartija, i kako sto gledam site tuka sto imate iskustvo vikate deka se tip top, no sepak prebarav i gi najdov ovie, 8$ za full/flat skin sto e skoro...
 9. Глупав

  Губење на WiFi конекции

  прво почна да ме зафркава bridge-router со лимитед конекција која претпоставив дека е нешто во секундарен router (a почна да се јавува при промена на сетирање на DHCP query frequency од Aggressive на Normal)... денеска кога рестартирав примарен router да видам дали ќе повлече секундарен...
На врв Дно