1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телефон без NFC со Mi Smart Band со NFC за безконтактно плакање

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Глупав, 30 Јули 2019.

Тагови:
 1. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  382
  180
  20 Април 2008
  Машко
  Меркам понов модел на поеконимична варијатна на телефон без NFC
  (се надевам и дека наскоро ќе се добие Android 10 на него).
  Исто така од одредени причини сакам да имам безконтактно плаќање на него,
  па меркам и Mi Smart Банд 4 NFC верзија,
  (меѓу другото и поради следење на sleep cycle).
  Дали е можна таа комбинација во однос на плаќање преку NLBPay
  (односто дали ќе има проблем доколку телефонот нема NFC a тракерот има).
   
  Последна промена: 30 Јули 2019
 2. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,518
  14 Мај 2008
  Машко
  И мене ме интересира истово :) Само како да тестираме...
   
 3. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  382
  180
  20 Април 2008
  Машко
  @Sephiroth телефон без NFC лесно ќе се најде...
  малку потешко Mi Smart Band 4 со NFC...
  евентуално @the_maker ако му се наоѓа нешто...
  (еве и ќе му ветам, дека ќе се подновам со нов "буџет" Xiaomi ако успее тестот)...
   
 4. Маша

  Маша
  On your way to fame

  237
  512
  24 Април 2007
  Женско
  Нешто ми е матно, ама јас кога барав band да купам мислам дека NFC опцијата беше само за China или само со Alipay, не сум баш сигурна...
   
 5. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  382
  180
  20 Април 2008
  Машко
  @Маша постои разлика во NFC chip дали е кинески или не??? не е тоа по стандард???
  ако подржува NLBPay не ми смета да е кинески чипот... ;)
   
 6. Маша

  Маша
  On your way to fame

  237
  512
  24 Април 2007
  Женско
  Еве кај овој на пример пишува:
  Note
  NFC function only applies to China
   
  На Глупав му/ѝ се допаѓа ова.
 7. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,047
  507
  7 Март 2014
  Машко
  StalkeR, Глупав и на Маша им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...