• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Gadged Shieldz dobri se ili?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ApexAlex

Intern
30 октомври 2018
40
6
Nekoj ima iskustvo so ovie? sakav skin da zemam od dbrand no nekako koga otvoriv, 13$ za edna hartija, da razbiram 3M i ima teksura na samata hartija, i kako sto gledam site tuka sto imate iskustvo vikate deka se tip top, no sepak prebarav i gi najdov ovie, 8$ za full/flat skin sto e skoro duplo, sepak vikaat deka isto upotrebuvaat 3M za skin, i deka imaat "premium materials" Nekoj ima iskustvo? ili pak da ne se zezam i da si zemam dbrand?
 

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
1,057
955
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Јас можам да ти потврдам само за dbrand дека се врв на ноте 8 имам ставено немаат гајле и не само што е премиум материјал хартијата не е некоја тенка да кажеш да можеш лесно да ја скинеш незнам како да ти објаснам како да е дебела и не така лесно може да се уништи и што е најважно лепакот што го користат за хартијата стварно нема попуптештено до сега не ниеден кош.
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,725
2,997
Земи си Dbrand. Досега имам сменето преку 15 на S8, сум имал проблем можда со една или две, и тоа поради моја грешка. Квалитетот е супер, материјалот има убава текстура и лепакот држи ко луд.
 

stefan_off

Gaining Experience
29 октомври 2009
483
407
Радовиш
stefan_off's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 7700K
Motherboard
Eurocom Torando F5
Storage
Samsung 960 Evo 256Gb m.2; Intel 660P 1Tb m.2; Seagate 2Tb 2,5inc 5400RPM
PSU
230W brick
RAM
16Gb DDR4 2x8Gb Kingston @2400mhz
Video card
MXM nVidia GTX 1070 8gb
Mouse
Logitech MX Master 2S
Keyboard
Logitech K520
Monitor
Benq BL3200PT 32`
OS
Win 10 64bit
+1 за dbrand
 

stefan_off

Gaining Experience
29 октомври 2009
483
407
Радовиш
stefan_off's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 7700K
Motherboard
Eurocom Torando F5
Storage
Samsung 960 Evo 256Gb m.2; Intel 660P 1Tb m.2; Seagate 2Tb 2,5inc 5400RPM
PSU
230W brick
RAM
16Gb DDR4 2x8Gb Kingston @2400mhz
Video card
MXM nVidia GTX 1070 8gb
Mouse
Logitech MX Master 2S
Keyboard
Logitech K520
Monitor
Benq BL3200PT 32`
OS
Win 10 64bit
Незнам за протектор, prism и е нов производ јас го имам Grip бамперот за Pixel 2XL и е супер...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,736
Мислења
863,586
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно