1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем не прима firmware wiko k300

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Garfield', 3 Април 2019.

 1. Garfield'

  Garfield'
  Gaining Experience

  251
  51
  18 Јануари 2019
  Машко
  Здраво
  Има еден телефон wiko k300.
  При уклучување само оди на fastboot и толку не сака recoverу да се укличи.
  Пробанo да се флешива преку мтк sp flash tool.
  Таман го прочита усб-то пак го снема и пак исто чита го не го чита,значи прекинива на download при црвеното пнење на мтк sp flash tool.
  Е сега пробав и format го прочита и го форматираше,но незнам зошто се губи драјверот мтк при флешување?
  Што е проблемот?
  При reading test memory на мтк sp flash tool,го прочита и застане.
  Но сега после форматот на телот. Не дава лоо ни о покажува.
  Дали може да се оправи?
  Или да се порача од некде матична ако има?
   
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,468
  3,829
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Treba da drzes volume up ili down za da go drze aktiven telefonot dodeka se flesa.
   
  it_boy, Garfield' и на farkizz им се допаѓа ова.
 3. Garfield'

  Garfield'
  Gaining Experience

  251
  51
  18 Јануари 2019
  Машко
  Сум го пробал и тоа.
  100 пати сим пробал секак, не сака. :(
   
 4. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,468
  3,829
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Вадеш батеријата , поврзуваш усб кабелот , ставаш батеријата и држеш на volume up или down .
  Додека се флешува не го отпуштај дугмето.
   
 5. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  836
  281
  18 ноември 2013
  Машко
  А дали имаш пробано со fastboot img да го флешуваш ?
   
 6. Garfield'

  Garfield'
  Gaining Experience

  251
  51
  18 Јануари 2019
  Машко
  Probav no softwerot ne go primase terase mislam deka bootloader zaklucen i ne prima, posle formatot ne doaga ne odi ni na fastboot kako da riknal.
  (Izvinite ne mi e arna tastaturata vo telot. nemi support mk.jazik)
   
 7. Garfield'

  Garfield'
  Gaining Experience

  251
  51
  18 Јануари 2019
  Машко
  Ne radi, ne mi e prv pat da fleshuvam, ne saka sumgo probal i ovoj metod.
  Ako.mozes da go naprais da go pratam?
   
 8. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,468
  3,829
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ne popravam tel jas. Samo pomagam kolku mozam
   
 9. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,242
  1,290
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Штом си го форматирал преку алатката, голема е веројатноста во тој процес да си го избришал и бутлоадерот. Амин назад, само бокс го спасува. Во случај да рикнал нанд-от канта.
   
  На Garfield' му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Garfield'

  Garfield'
  Gaining Experience

  251
  51
  18 Јануари 2019
  Машко
  Dali imas box, da probame da go opravime?
   
 11. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,242
  1,290
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  за тој тел не, прашај по некои мобилари.
   
 12. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,476
  1,090
  8 Декември 2009
  Се исплати ли сето ова за еден ноунејм телефон? Настрана маката, времето и пцуењето.
   
  На Garfield' му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Garfield'

  Garfield'
  Gaining Experience

  251
  51
  18 Јануари 2019
  Машко
  Вреди да се направи,бидејќи тој што сака да работи ќе си плати.
   
Слични теми
 1. BOBI CHELSEA
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,769
 2. sajd
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,269
 3. bobi2006
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  717
 4. DrMTR
  Одговори:
  43
  Прегледи:
  5,927
 5. Kamikaza_t
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  845
Вчитување...

Сподели

Вчитување...