• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

desktop

 1. ayahuasca

  Понуда за конфигурација ~ 70к

  Ми треба понуда за десктоп до 70к со или без монитор. Ќе се користи претежно за гејминг на 144hz во FullHD. Може и нецелосни конфигурации. Буџетот не е фиксен. Понуди во пп.
 2. JensenInterceptor

  Снимање на податоци оддалечено со десктоп аппликација?

  Сега баш ми текна прашање дали постојат начини, десктоп апликација да се однесува како веб апликација, т.е да се пополни форма со податоци и истите безбедно да се пратат преку мрежа каде друга исто така серверска апликација ќе ги сними во база на податоци. Сега за сега ми текна само на...
На врв Дно