• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

desktop

 1. ayahuasca

  Понуда за конфигурација ~ 70к

  Ми треба понуда за десктоп до 70к со или без монитор. Ќе се користи претежно за гејминг на 144hz во FullHD. Може и нецелосни конфигурации. Буџетот не е фиксен. Понуди во пп.
 2. Necromancer

  Продадено РС i5-4670/H87-Pro/8GB RAM/120GB SSD

  Ќе ве замолам за проценка, а после и за продажба за следната конфигурација: MB: H87 PRO CPU: i5-4670 3.4 GHz up to 3.8 GHz RAM: 8GB DDR3 1333 Mhz GPU: GTX 750Ti 2GB 120GB SSD Gigabyte 1TB HDD WD Blue PSU: 460W PCU Fan: 120mm front Благодарам.
 3. JensenInterceptor

  Снимање на податоци оддалечено со десктоп аппликација?

  Сега баш ми текна прашање дали постојат начини, десктоп апликација да се однесува како веб апликација, т.е да се пополни форма со податоци и истите безбедно да се пратат преку мрежа каде друга исто така серверска апликација ќе ги сними во база на податоци. Сега за сега ми текна само на...
На врв Дно