Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
vladealfagv

Се продава користен одлично сочуван со фул пакување iMac (Retina 4K, 21.5-inch, 2017)‎

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
650 €
Истекува

Опис

Линк за спецификации
https://support.apple.com/kb/SP759?locale=en_US
Купен на 29.07.2019 во Ај Стаил Македонија (iSTYLE MK)
Направено е надоградба со SSD диск од 1TB во овластен сервис.
* Користен одлично сочуван (види фотографии)
Повеќе податоци за конфигурацијата во прилог:

IMAC 21.5",3.0GHZ,QC,8GB,1TB SSD

Processor
Speed: 3.0 GHz
Type: Intel Core i5 (7th Gen) kaby Lake
Model: i5-7400
Cores: 4
Bus Speed: 8 GT/s DMI
Cache: 6 MB L3 cache
64-bit: Yes
Turbo Boost: Up to 3.5 GHz

Ports and Expansion
USB: 4 ports, USB 3.0, 5 Gbps
FireWire: None
Video Out: 2 x Thunderbolt 3, 40 Gbps
Thunderbolt: Yes, 2x, 40Gbps
Card slot: SDXC card slot

Storage and Media
Storage: 1TB, SSD
Storage Bus: Serial-ATA

Memory
Installed RAM: 8 GB
Max. Amount: 32 GB
Number of slots: 2
RAM Speed: 2400 MHz
RAM Type: PC4-19200, DDR4

Graphics
Display Size: 21.5-inch
Graphics Card: AMD Radeon Pro 555
Card Memory: 2 GB
Maximum Resolution: 4096 x 2304
Backlight & Coating: LED backlit Retina 4K with IPS
Camera: Built-in FaceTime HD camera

Official Operating System Info
The original OS for this device is macOS 10.12.4 (Sierra)
The maximum OS for this device is Latest version of macOS

Околу цената има можност за минимална корекција, додека за замени не сум заинтересиран.
Дополнително може да ме контактирате на телефон: 071616645

Информации

Автор
vladealfagv
Поднесена
Последна промена
Прегледи
849
На врв Дно