Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
puscyfer

i7 Desktop PC Build

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
26.000 ден.
Истекува

Опис

Конфигурација (куќиште) на продажба:
Procesor: Intel i7 6700K (Deep Cool Gammax? cooler)
Maticna: Gigabyte Z270 HD3P
Graficka: Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming 6GB (rev.2.0)
Ram: DDR4 Kingstone Hyper X Fury 2666 Mhz 16 GB (2x8GB - CL15)
SSD Samsung 850 EVO 250GB
HDD Western Digital Blue 1TB 7200rpm
LG DVD/RW
Napojuvanje: PSU Deep Cool 600W 80+ Bronze

Koristen delovno (photoshop/acrobat) - Igra nemal prilika da provozi :cry:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
puscyfer
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
250

Повеќе огласи од puscyfer

На врв Дно