Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ddr4

 1. DDR4 Kingston 2x8GB 2666

  DDR4 Kingston 2x8GB 2666

  2 Стапчиња Kingston по 8GB Гаранција до 10.06.2026 - Сетек 076 461 881 Иво 1600 ден за двете заедно.
 2. RAM DDR4 2x16 32gb (Neotvoren) Corsair Vengence LPX 3200MHz CL16 // Ponudete cena

  RAM DDR4 2x16 32gb (Neotvoren) Corsair Vengence LPX 3200MHz CL16 // Ponudete cena

  RAM DDR4 2x16 32gb (Neotvoren) Corsair Vengence LPX 3200MHz CL16 Ponudete cena
 3. Нема Слика

  DIMM 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Renegade CL16

  Се продава еден стик од 16ГБ со точен модел KF432C16RB1/16 Воопшто не користен, има 5 години гаранција од Анхоч
 4. Нема Слика

  Продавам Ryzen 2700x, плоча AsRock Gaming K4 x470 и 2x 16gb Gkill Trident Z F4-3600C18-16GTZR

  Барам проценка на процесор Ryzen 7, 2700x, купен 2019 од Нексио. Доаѓа до сток кулер. Гаранцијата е ваљда помината. Може и комбинација со плоча AsRock Gaming K4 x470 fatality и 2x 16gb Gkill Trident Z F4-3600C18-16GTZR DDR4
 5. Нема Слика

  Kingston HyperX XMP Predator 1x8GB DDR4-3200 CL16

  Купен 2020 од Анхоч со гаранција до 26-Август-2025 Се продава еден стик од 8ГБ со точен модел HX432C16PB3/8 Целосно исправен
 6. Продавам RAM DDR4 2x8GB G.Skill TridentZ

  Продавам RAM DDR4 2x8GB G.Skill TridentZ

  Продавам RAM DDR4 2x8GB G.Skill TridentZ F4-3200C16D-16GTZB DDR4-3200 CL16-18-18-38 1.35V Слики и од v16 и од v17 Thaiphoon. Без проблем работи на 1.35V на 1800/3600 со CL18-20-20-56. Гаранција би требало да има, ама треба да се провери, ќе пишам ако ја најдам...
 7. Купувам SODIMM 8GB DDR4 - 2133

  Купувам SODIMM 8GB DDR4 - 2133

  Барам да купам SODIMM 8GB DDR4 - 2133
 8. Ryzen 7 1700, GTX 1080, etc. склоп

  Ryzen 7 1700, GTX 1080, etc. склоп

  Поздрав дечки! Поради нов склоп, стариот оди на продажба. Би преферирал да го продадам како целосен склоп него на парчиња, таман го зачистив и нова термичка му ставив. Го префрлувам рамот од предходниот оглас во овој за полесна прегледност: CPU: Ryzen 7 1700 - 3800мкд 2000мкд MOBO: Gigabyte...
 9. Micron 16GB (2x8GB) 2666MHz SODIMM 1RX8

  Micron 16GB (2x8GB) 2666MHz SODIMM 1RX8

  На продажба меморијата од наслов: Micron 2x8GB 2666MHz - 2200ден.
 10. Kingston HyperX Fury, 2X8GB 3200mhz

  Kingston HyperX Fury, 2X8GB 3200mhz

  Меморијата е купена од Анхоч, без гаранција. Може прво проценка па после оди на продажба. Цена, 2800 исклучиво за пар.
 11. 8GB DDR4 DIMM Transcend JM2666HLG-8G

  8GB DDR4 DIMM Transcend JM2666HLG-8G

  Една DDR4 плочка ко на сликава, 8GB од Transcend.
 12. RAM Kingston HyperX Fury Black DIMM 2x8GB DDR4 2666MHz CL16 - со гаранција

  RAM Kingston HyperX Fury Black DIMM 2x8GB DDR4 2666MHz CL16 - со гаранција

  Купени од Анхоч и користени 4 години. Гаранцијата важи до 01.11.2023. Ги продавам бидејќи се надградив со нови. Ве молам проценка. Скопје
 13. Asus Z270P + Celeron 3930 + 4GB RAM

  Asus Z270P + Celeron 3930 + 4GB RAM

  На продажба комбото, исправно без гаранција. Не можам да го најдам i/o shield от само.
 14. Нема Слика

  10700K / Z490 / 16GB DDR4

  Здраво, Дали ќе може проценка на следниве делови: CPU: 10700K, купен март 2021 со гаранција уште 2-3 месеци, користен цело време на сток MB: Asus TUF Z490 Plus, купена март 2021 со преостаната гаранција од година и 2-3 месеци RAM: 2x8GB DDR4 GSkill SniperX 3200Mhz CL16, купени се февруари...
 15. gremlin

  16GB (2x8GB) DDR4 SO-DIMM Micron 3200Mhz

  Се продава рам меморија за лаптоп 16GB (2x8GB) DDR4 SO-DIMM Micron 3200Mhz. Извадена е од лаптоп уште одма кога е купен и воопшто не е користена. Цена за двата модула комплет: 3000 ден.
 16. Глупав

  DIMM 2*8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury Black Kit CL16

  преостаната усмена гаранција од респектабилен член од Форумов 4700 мкд праќам по карго повеќе инфо во ПП
 17. gremlin

  Продадено 2x8GB Hynix 3200Mhz DDR4 SO-DIMM

  Продавам два 8GB модули РАМ меморија за лаптоп Hynix 3200Mhz, извадени од лаптоп ради надградба. Цена: 4000
 18. Winncoot

  Купено Купувам DDR4 RAM 8GB

  Барам да е компатибилен со Рајзен. 8ГБ една плоча, понудете ми во ДМ.
 19. KjEBE

  Дали 3200mHz RAM меморија ќе работи на h110 chipset?

  Ме интересираат искуства дали сте имале со ставање на пример 3200mhz рам меморија на плоча со чипсет h110. Ме интересираат искуства бидејќи сакам да сменам рам а сакам да земам побрзи мемории пошо во брза иднина ќе склапам АМД конфигурација па да можам да ги искористам. Лонг стори шорт шо би...
 20. comakot

  Совет/Предлог за Матична, рам за Ryzen

  Ќе правам еден upgrade, од i5-4460 скокаме на ryzen 3600, е сега за матична предлог некој за B450 и за рам во анхоч на вебсајтот скоро ич да нема залиха од овие hyperx или некој други да речам фирми, него колку што видов само geil или некој си такви, исто така гледав и во сетек па таму некако во...
На врв Дно