• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

dahua

 1. DrMTR

  Продавам OEM Dahua WiFi IP Camera

  Продавам нова некористена OEM Dahua IP Camera модел IPC-HFW1320S-W 3MPзаедно во комплет со напојување (адаптер 2A), и Samsung Pro Endurance 64GB мемориска карта за истата некористена, како и продолжен кабел од 5м за напојување на истата. Камерата освен wifi може да се поврзе и со лан кабел...
 2. smole

  Проблем со POE

  Имам IP камера Dahua SD59225U-HNI (PTZ) која бара 802.3at POE. Приклучена е на Mikrotik CRS112-8P-4S-IN кој испорачува 802.3at POE, со фабрички струјен адаптер 48V 1.6A (амперажата за сега е доволна за оваа намена иако има адаптер со повеќе ампери). Кабелот кој го користам е Lanmark (by...
На врв Дно