Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

canon

 1. Canon EF 24-70mm F/2.8L II USM

  Canon EF 24-70mm F/2.8L II USM

  Ајде да си ја пробам среќата со продавање на објективов и на овие простори. Значи стандардно, одлично сочуван, комплет пакување, со кутија со кесички со се, ааааааааа се! Не знам што да пишам за објективот, стандареден зум објектив, одличен, остар како жилет брз како идеја! Одлично работи со...
 2. Нема Слика

  Canon EF 24-70mm F/2.8L II USM

  Здраво, дали можеби има некој заинтересиран да го оттуѓи од мене, нормално ако се договориме за цена. Имам некој window of opportunity, да прејдам на РФ, ама предуслов е некој да го купи овој а да не биде тоа за безпари. Отворен сум за предлог цени, нов гледам дека е скапичок, впрочем така и јас...
 3. Canon 6D Mark II Dark Noir Edition

  Canon 6D Mark II Dark Noir Edition

  После 4 години минати заедно, решив дека е време да продолжиме по различни патишта, па така, мојот драг 6D Mark II е поставен на продажба. Едноставно ајфоните се веќе ултра предобри и немам потреба од дигитален огледално-рефлексен фото систем со цела рамка (Digital Single-Lens Reflex Camera with...
 4. Нема Слика

  Објективи за Canon / Nikon

  Продавам неколку објективи, некористени: Nikon Nikkor 10-24mm 1:3.5-4.5G ED DX - 35.000 ден. Sigma за Nikon 8-16mm 1:4.5-5.6 DC HSM (DX) - 28.000 ден. Sigma за Nikon 18-35mm 1:1.8 DC HSM ART (DX) - 40.000 ден. Tokina SD 11-16mm F2.8 IF DX за Canon - 26.000 ден. Nikon Nikkor AF 35-70mm 1:2.8D...
 5. M.Pix

  Рецензија Canon EOS R 6

  Долго очекуваната рецензија (ваљда). За тие што знаат, а можеби и не ова е вториот (ако го рачунаме и Rp) тогаш трет мирорлес апарат од Канон. Долг период бев скептик за преоѓање од DSLR на Mirrorless ама неизбежно беше од многу фактори. Мило ми е што ја скокнав првата генерација (Canon EOS R...
 6. l1d0v1c

  Canon 70D + Canon 18-135mm + Canon 50mm 1.8 + Tokina 11-16mm

  На продажба оди следново пакетче, специјално наменето за почетници со фотографија, но зашто да не и за некој попрофи, па да му служи како бекап камера. Телото (70D) е купено на старо пред 4-5 години од човек кој немаше ни 700 слики направено, па затоа би рекол дека јас се водам како прв "газда"...
 7. Oktar

  Принтер за фотографија за домашна употреба

  Драги форумџии и нијанса подраги форумџики, ми треба мала помош. Бидејки имам еден тон дигитални фотографии, секако дека кога ке дојде моментот да испринтам некоја, тоа се претвора во превише труд од гледна точка на одбери, стави на усб, иди во фото студио да ги однесеш, иди да ги земеш па ке ти...
 8. bxxxn

  Canon 100D + RC4 (дали се компатибилни)

  Здраво, Пред некоја година купив Canon 100D, со далечинско RC4. Инаку апаратот го користам еднаш/два пати годишно, а далечинско не успеав никогаш да го проработам. Т.е. уште кога го купив го пробав далечинското и не успеав да сликам со него, т.е. немаше никаква реакција од апаратот. Сега после...
 9. Oktar

  Canon 80D + Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM

  После речиси две години другарување, чукна часот на нашата разделба. Јас и мојот ДСЛР се раздвојуваме. Апаратот е во супер-ултра-одлична состојба, чуван и пазен како очите во главата а пред месец дена и беше на третман во Пикс+ на детално чистење на сензорот. Не верувам дека треба да постирам...
 10. spiritBreaker

  Широкоаголен објектив за Canon 1200D

  Здраво дечки, имам апарат од насловот. кој широкоаголен објектив би ми го препорачале да го земам ? гледав нешто објективи во ова во беверли до логинг продавницата (не ми текнува како се вика) ама би сакал да слушнам и ваше мислење
На врв Дно