Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Oktar

Canon EF 24-70mm F/2.8L II USM

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
1.290 €
Истекува

Опис

Ајде да си ја пробам среќата со продавање на објективов и на овие простори. Значи стандардно, одлично сочуван, комплет пакување, со кутија со кесички со се, ааааааааа се!
Не знам што да пишам за објективот, стандареден зум објектив, одличен, остар како жилет брз како идеја! Одлично работи со ЕФ/РФ адаптер, впрочем така и го користев, така да, ако некој плнира да преоѓа од кроп дслр на фф мирорлес, ова е одлична опција без да потроши миљарда пари на тело и објектив... да потроши само 500 миљони :|
Иначе статистички, овој објектив најмногу го имам каристено, прилично е версатилен, покрива доста сценарија а воедно и има одлично IQ.

Заинтересираните може да го видат и пробаат, во Скопје, Карпош.

Информации

Автор
Oktar
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
85

Повеќе огласи од Oktar

На врв Дно