• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

апликација

 1. SiPy`

  Апликација за Android/iOS

  Ми треба инфо за кои фирми или поединци изработуваат апликации кај нас за Android и iOS. Сите заинтересирани нека пишат ПП за повеќе инфо. Ви благодарам.
 2. rotkiv

  [Проблем] Мојот А1

  Здраво дечки, опцијата Брза најава често пати ми ја покажува следната грешка: Иако на сликата се гледа дека не користам ниту Wi-Fi ниту некој Proxy сервер. Дали има некој решение?
 3. NecrotoX

  Цени за изработка на Android апликација

  Може ли некој да ми каже како отприлика се движат цените по нашиве фирми за изработка на Android апликации? Некоја од-до цифра би била од помош затоа што стварно немам претстава колку пари би биле потребни а сакам да почнам да развивам еден концепт. Конкретно апликацијава би имала потреба и од...
 4. DrMTR

  Андроид Апликација за NFS/SMB стриминг ?

  Здраво дечки ! Имам еден проблем кој што неможам да му најдам лек засега.. Како што повеќето од вас знаат, имам Mi Wifi Mini рутер на кој што му имам закачено HDD 2TB. Е сеа барам асална аплиакција за слушање аудио фајлови мп3 или wav преку мрежа на мојот андроид телефон. ES File Explorer...
 5. D

  IT.mk официјални Android и iOS апликации

  Како што можеше да се забележи од банерот што циркулира, објавена е официјалната Android апликација за IT.mk, powered by Lynx.press. Апликацијата е достапна на Google Play, само пребарајте IT.mk или пак директно на линков. Апликацијата за сега ги има само вестите од порталот и служи за...
На врв Дно