1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

IT.mk официјални Android и iOS апликации

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од D, 29 ноември 2015.

 1. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
  Како што можеше да се забележи од банерот што циркулира, објавена е официјалната Android апликација за IT.mk, powered by Lynx.press.

  Апликацијата е достапна на Google Play, само пребарајте IT.mk или пак директно на линков.
  Апликацијата за сега ги има само вестите од порталот и служи за информативни цели.

  Истата ќе биде достапна и на iOS во следниве недела-две.
  Дополнително, бидејќи сакаме IT.mk да го има оној магазин стил, ќе биде објавена и малку поразлична iPad апликација во следниов период.

  Што се однесува до идејата зошто само вести во апликацијата, а не и другите сервиси како форумот, имаме концепт да направиме посебна Android/iOS апликација само за форумот, базирана на white-label TapaTalk или некоја слично, или комплетно направена од наша страна со соодветна интеграција.

  Сугестии, проблеми, мислења, добредојдени... :)
   
  На Teget, Creed_Bratton, STEFF и уште 9 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...