• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

8gb

 1. Costigan_Jr

  NVIDIA Quadro K5200 8GB

  Продавам графичка карта за професионална намена со 8GB DDR5 ECC меморија. Самата карта е во беспрекорна состојба. Вентилаторот е многу тивок и воедно тој беше главна причина за купување на овој формат на Quadro карта. Имено, еднослотните NVIDIA Quadro/AMD FirePro имаат една голема мана -...
 2. cgfreak

  G.SKILL TridentX 4GB DDR3 2400MHz CL10 1.65V

  Всушност се работи за сет 2x4GB, ама едната плочка има некој проблем и никако не успеав да ја проработам и затоа таа оди како дефект. Другата работи одлично и на 1600MHz кај мене со Auto сетинзи и на 2400MHz со X.M.P. Цена: 1200ден.
 3. cgfreak

  Продадено 16GB (2x8GB) SODIMM DDR3L - 1600MHz 1.35V

  Денес извадени заради надградба. Работат одлично, без никакви проблеми досега. Цена: 1x8GB: 1800ден. 2x8GB: 3500ден.
 4. zipi123

  Продадено Продавам 2 десктоп пц

  Pc1 Cpu:Intel i5 6400 2.7ghz M-board:Gigabyte H170M-HD3 Ram:8gb ddr3 1600mhz Crucial Gpu:Nvidia Gtx1050ti 4gb Gddr5 SSD:Kingston 120gb Hdd:Western digital 500gb Psu:Atrix 600w Case:Zalman Z12 Case Fun:120mm Rgb Cena:16.000 Pc2 Cpu:Intel I5 4440 3.10ghz M-board:Gigabyte H81m-DS2 Lga 1150 Ram:8gb...
 5. VerGer

  Продадено Sapphire RX580 Nitro+ 8GB

  Се продава следната графичка (поради надградба што ми стои во потпис), купена лани од gOJDO, слики во прилог. Нема никаква мака, си тера се ко што треба. Едино фали еден стикер на фан-от (купена е така). 7000 мкд. Горан 071 389 396
 6. Oktar

  2 x 8GB Samsung PC4 2133MHz SO-DIMM

  Продавам две плочки од гореспоменатиот и долусликнатиот модел на рам меморија. Што да кажам, немаат гаранција, ама исправни се, ги држи меморијата и досега немаат заборавено ништо од тоа што сум им рекол да запомнат. Цена, 1500 за една или двете за 3000 денари. Цената не е фиксна и може да оди...
 7. Winncoot

  Купено Купувам DDR4 RAM 8GB

  Барам да е компатибилен со Рајзен. 8ГБ една плоча, понудете ми во ДМ.
 8. MasteR_#0

  Купувам 8GB DDR3 1866Mhz HyperX Fury Blue

  Како што гласи насловот, ја купувам оваа плочка рам, идентична со оваа излистана во Анхоч, плава боја. Понуди пп.
На врв Дно