• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

8gb

 1. Samsung S20 Cloud Blue 8GB/128GB

  Samsung S20 Cloud Blue 8GB/128GB

  Се продава Samsung S20 Cloud Blue 8GB/128GB Exynos верзија. Одлично сочуван, користен 2 години. Доаѓа со 3 маски гратис.
 2. Лаптоп DELL Inspiron 3542 i7-4510U

  Лаптоп DELL Inspiron 3542 i7-4510U

  Се продава лаптоп DELL Inspiron 3542 i7-4510U. Единствена промена на оригиналната конфигурација е промена на фабричкиот 1TB HDD со SSD Samsung 850 EVO 250GB. Лаптопот е исправен со мали оштетувања на пластиката: на првата слика се гледа пукнатина на пластиката, на втората слика фали дел од...
 3. Нема Слика

  NVIDIA Quadro K5200 8GB

  Графичката карта е во беспрекорна состојба. Цена 12000 денари фиксно
 4. Лаптоп DELL Inspiron 3542 i7-4510U

  Лаптоп DELL Inspiron 3542 i7-4510U

  Се продава лаптоп DELL Inspiron 3542 i7-4510U. Единствена промена на оригиналната конфигурација е промена на фабричкиот 1TB HDD со SSD Samsung 850 EVO 250GB. Лаптопот е исправен со мали оштетувања на пластиката: на првата слика се гледа пукнатина на пластиката, на втората слика фали дел од...
 5. Samsung S10 Lite Snapdragon Prism Blue

  Samsung S10 Lite Snapdragon Prism Blue

  Се продава Samsung S10 Lite, Prism Blue. Конфигурација: 8GB Ram, 128GB внатрешна меморија, Snapdragon 855 процесор. Доаѓа во комплет пакување, БЕЗ слушалки (од хигиенски причини не идат со телефонот), со ВКЛУЧЕН ОРИГИНАЛЕН ПОЛНАЧ 45W (што си беше во кутијата со него). Естетски, има мали...
 6. comakot

  Проценка XFX RX 580 GTS 8GB

  Ако можи некоја проценка моментално не е за продажба само ми треба проценка, благодарам однапред. Купена од член тука пред долго време (кога беа 6к на времето), копана но откако ја зедов користена за гејминг и фолдинг.
 7. Costigan_Jr

  Quadro K5200 8GB

  Продавам графичка карта Quadro K5200 8GB GDDR5 ECC, во одлична состојба и моментално се користи во вториот компјутер. Планирам да правам надградба, па било која од двете картички да се продаде ( Quadro M5000 ), таа што ќе остане ќе биде повлечена од продажба. ::: Информации ...
 8. Costigan_Jr

  Quadro M5000 8GB

  Продавам графичка карта Quadro M5000 8GB GDDR5 ECC, во одлична состојба и моментално ја користам. Планирам да правам надградба, па било која од двете картички да се продаде ( Quadro K5200 ), таа што ќе остане ќе биде повлечена од продажба. ::: Информации ::: ::: Видео ...
 9. Costigan_Jr

  Продадено NVIDIA Quadro K5200 8GB

  Продавам графичка карта за професионална намена со 8GB DDR5 ECC меморија. Самата карта е во беспрекорна состојба. Вентилаторот е многу тивок и воедно тој беше главна причина за купување на овој формат на Quadro карта (двослотна). Имено, еднослотните NVIDIA Quadro/AMD FirePro имаат една голема...
 10. Winncoot

  Купено Купувам DDR4 RAM 8GB

  Барам да е компатибилен со Рајзен. 8ГБ една плоча, понудете ми во ДМ.
На врв Дно