Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
spiritBreaker

Samsung S10 Lite Snapdragon Prism Blue

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
14.000 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10_lite-9917.php
Се продава Samsung S10 Lite, Prism Blue. Конфигурација: 8GB Ram, 128GB внатрешна меморија, Snapdragon 855 процесор. Доаѓа во комплет пакување, БЕЗ слушалки (од хигиенски причини не идат со телефонот), со ВКЛУЧЕН ОРИГИНАЛЕН ПОЛНАЧ 45W (што си беше во кутијата со него). Естетски, има мали гребаници на задната пластика (се гледа на сликите), на предната страна се познаваат ситни гребаници но тоа се гребаници на заштитната фолија. Со него доаѓа и оригинална проѕирна маска која не е воопшто користена. Не е заклучен на ниеден оператор. Апдејтиран на OneUI 4, со јунски security patch (најверојатно во меѓувреме има понов апдејт). Карго на трошок на купувачот. Купен од Мобеликс.

Информации

Автор
spiritBreaker
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
379

Повеќе огласи од spiritBreaker

На врв Дно